Ve sbírce na nový kostel v Neratovicích se vybralo milion korun | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ve sbírce na nový kostel v Neratovicích se vybralo milion korun


Neratovice – Komunistický experiment z roku 1957 vystavět Neratovice jako město bez kostela se zdá být brzy minulostí. Místním věřícím kostel chybí a za bohoslužbou buď dojíždějí, nebo se scházejí pod širým nebem. Projekt vlastního kostela už drobní dárci a další sponzoři podpořili částkou 1 000 000 Kč.

„Je to neskutečné číslo. Je vidět, že Neratovičtí o kostel stojí a jsou rozhodnuti za něj bojovat. Vidím velkou naději, že pastorační centrum Kardinála Josefa Berana bude brzy novou dominantou Neratovic,“ vyjadřuje svou radost europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je spolu s režisérem Jiřím Strachem patronem sbírky na výstavbu architektonicky unikátního kostela podle projektu Zdeňka Fránka. Multifunkční centrum bude sloužit nejen jako místo bohoslužby, ale i společenského setkání a kulturního dění. V plánu jsou zde koncerty, výstavy i svatby.

Pozemek už je zasíťovaný

Osmdesátimilionový projekt bude z velké části financován místní farností a z peněz pražského arcibiskupství. I tak ale je na stavbu zapotřebí vybrat ještě dalších zhruba 35 milionů korun. Moderní budova, která má svým tvarem připomínat Noemovu archu, zásadním způsobem změní ráz jinak normalizačně vystavěného města. Jeho dominantou je doposud chemička Spolana Neratovice, duchovní a kulturní centrum tak ve městě schází.

„Kostel bude stát v nyní zanedbané části města. Kostel Nejsvětější Trojice přispěje nejen ke kultivaci nehostinné krajiny, ale bude mít také významný společenský přesah. Společenské akce pořádané v kostele přispějí k podpoře zralé občanské společnosti, sociální vnímavosti a prevenci kriminality,“ dodává neratovický farář Petr Kováč s tím, že díky penězům z dobrovolnické sbírky už byla na pozemku zbudována elektrická i vodovodní přípojka, stavba je tak v plném proudu.

Ondřej SojkaVíce informací:

1) http://kostelneratovice.cz/

2) https://zdechovsky.eu/aktuality/na-pozemku-pro-novy-kostel-v-neratovicich-uz-je-voda-i-elektrina

3) transparentní účet: 5746203309 / 0800
pohyby na něm lze sledovat zde: https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-5746203309/Rimskokatolicka-cirkev-NeratoviceKontakt:

Ondřej Sojka
PR
sojka@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 2. 2021 10:07
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.