V sobotu odstartuje už sedmý ročník akce Léto otevřených kostelů na Broumovsku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V sobotu odstartuje už sedmý ročník akce Léto otevřených kostelů na Broumovsku


Broumovsko - Osm unikátních barokních kostelů na Broumovsku je letos opět otevřeno veřejnosti v každé prázdninové úterý a v sobotu. Lidé z celé republiky i zahraničí tak získávají možnost prohlédnout si dílo známých mistrů Dientzenhoferových i mimo konání bohoslužeb.

„Letos otevíráme v létě veřejnosti kostely už posedmé. Oproti loňsku mohou zájemci navštívit kostely také v Heřmánkovicích a Ruprechticích, které prošly v posledních letech rozsáhlou opravou, na niž se podařilo získat peníze i z darů návštěvníků,“ říká broumovský děkan Martin Lanži s tím, kostel v Heřmánkovicích bude přístupný až od srpna.

„Pokud stále přemýšlíte, kam o prázdninách v Česku vyrazit, mám pro vás skvělý tip. Vydejte se do Broumovska, kde právě probíhá Léto otevřených kostelů. Já osobně to tam miluji. Doporučuji navštívit kostel sv. Michaela ve Vernéřovicích, který je kulturní památkou České republiky. V posledních letech se do obnovy kostelů na Broumovsku hodně investovalo a já pevně věřím, že se tyto nádherné barokní kostely podaří zapsat na seznam kulturního dědictví UNESCO,“ uvádí europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který obnovu kostelů dlouhodobě podporuje.

Pokud byste rádi navštívili kostely tzv. broumovské skupiny, pak máte během léta zcela výjimečnou příležitost! Většina těchto sakrálních památek bude otevřena v rámci několika akcí.

První z nich je Léto otevřených kostelů, které láká veřejnost na prohlídku barokních kostelů. Druhou významnou letní akcí je festival Za poklady Broumovska, v rámci kterého vystoupí renomovaní hudební umělci z České republiky i ze zahraničí. Pokud jste milovníky varhanních koncertů, pak si nenechejte ujít Varhanní léto 2021. Jedná se o sérii varhanních koncertů v krásných kostelech od Broumova po Hronov.

Uprostřed Teplic nad Metují se skrývá výjimečná památka – poustevna s poutním kostelem a rajskou zahradou. Jedná se o bývalou kongregaci bratrů poustevníků sv. Ivana, která existovala jen v 18. století a jen v Čechách. Tento světový unikát můžete navštívit během letních prázdnin i ve všední dny, a to vždy až do 18:00.

Broumovská skupina je souhrnný název pro barokní kostely v okolí města Broumova ve východních Čechách. Jedná se o unikátní soubor barokní sakrální architektury. Vznikl v období, kdy byl opatem broumovského kláštera Otmar Zinke (v letech 1700–1738), který celou výstavbu inicioval. Architekty tohoto ojedinělého souboru byli významní stavitelé českého baroka Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové.

V červenci budou každé úterý a sobotu od 9:00 do 12:00 hodin otevřeny kostely v Božanově, Martínkovicích, Otovicích a v Šonově, od 14:00 do 17:00 hodin kostely v Ruprechticích, Vižňově a Vernéřovicích.

V srpnu budou každé úterý a sobotu od 9:00 do 12:00 hodin otevřeny kostely v Heřmánkovicích, Ruprechticích, Vižňově a Vernéřovicích, od 14:00 do 17:00 hodin kostely v Božanově, Martínkovicích, Otovicích a v Šonově.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 7. 2021 13:24
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.