V Oslu se uskuteční demonstrace proti Barnevernetu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Oslu se uskuteční demonstrace proti Barnevernetu


Praha/Oslo – Dnes v sobotu 7. února od 16 hodin se uskuteční demonstrace pořádaná litevskými rodinami a emigranty proti praktikám tamního Barnevernetu přímo v Oslu. Demonstranti se chtějí shromáždit před norským parlamentem a apelovat na poslance, aby pomohli změnit současné nekontrolované odebírání dětí v Norsku. Litevci tak reagují na případ jejich občanů, kterým bylo odebráno dítě a sociální služba ho nechce vrátit.

Demonstrace proti praktikám norské sociálky nejsou pouze v České republice, kde je nyní známý příklad paní Michalákové, ale demonstruje se také v Londýně, Dublině a připravují se demonstrace ve Varšavě, Rize, Vilniusu nebo Tallinnu,“ informoval dnes o chystaných protestech europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je v kontaktu i s kolegy z dalších zemí.

Rodiny z Pobaltí berou své děti pryč z Norska
Případ Evy Michalákové není ojedinělý. Lotyši, kteří se do Norska přesunuli za prací, se nyní vracej zpět, protože se obávají o své děti. Norská společnost za poslední roky vytvořila atmosféru udavačství. Norové jsou vyzývání, aby byť jen malá a neodůvodněná podezření na základě pocitů, hlásili úřadům. Z pěstounství se stal dobrý byznys a rodiny se právem bojí o své děti. „Je to zrůdný systém. Norové si mysleli, že to po několika měsících utichne. Ale rozrostlo se to do obrovského rozměru. Takto postižených biologických rodin, které přišly o své dítě nebo děti, jsou stovky,“ říká Zdechovský.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 2. 2015 11:54
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.