V Ledči se střetnou basketbalisté v česko-slovenském souboji | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Ledči se střetnou basketbalisté v česko-slovenském souboji


Ledeč nad Sázavou - Basketbalový klub BK JIP Pardubice přiveze do Ledče nad Sázavou vrcholový mužský basketbal. V rámci propagace tohoto sportu ve městech, kde se nehraje nejvyšší soutěž Kooperativa NBL, si pardubický tým pozval svého soupeře Inter Bratislava právě do ledečské sportovní haly. Utkání se odehraje pod patronací europoslance Tomáše Zdechovského, radního kraje Vysočina Petra Krčála a starosty města Ledče nad Sázavou Zdeňka Tůmy.

„Propagace špičkového basketbalu je tradičním projektem našeho klubu, přičemž jeho nedílnou součástí je i další související program: samotnému pátečnímu utkání předcházela úterní návštěva dvou hráčů v Ledči nad Sázavou, kteří ve sportovní hale předvedli něco ze svých dovedností a pobesedovali s žáky základních a středních škol. Současně celý projekt má charitativní podtext, neboť veškerý výtěžek ze vstupného bude věnován na dobročinné účely, konkrétně ve prospěch neziskové organizace Háta,“ uvedl předseda představenstva pardubického klubu Pavel Stara – rodák z Ledče nad Sázavou.

Stejné rodiště má i europoslanec Tomáš Zdechovský. „Myšlenka uspořádat mezinárodní přípravné utkání v Ledči nad Sázavou vznikla před více než rokem na jednání představenstva pardubického klubu. Chtěli jsme s mým spolužákem z ledečského gymnázia Pavlem Starou přivést do rodného města špičkový basketbal,“ prozrazuje europoslanec Tomáš Zdechovský.

Pavel Stara jeho slova potvrzuje. „S Tomášem Zdechovským, členem představenstva pardubického klubu, jsme často hovořili i o našem rodném městě. Bylo jen otázkou času, kdy se společně vrhneme do realizace aktivity podobného rázu. Díky velmi vstřícnému jednání vedení města Ledče nad Sázavou se první takovýto projekt narodil – je jím přípravné basketbalové utkání mezi Pardubicemi a Interem Bratislava,“ řekl dále Pavel Stara. „Všechny na tento zápas srdečně zveme a pevně věříme, že si ho v ledečské sportovní hale užijeme.“

Hlavním partnerem přípravného zápasu BK JIP Pardubice vs. Inter Bratislava, jež se odehraje v pátek 25. 9. od 16 hodin v Ledči nad Sázavou, je Hotel Kaskáda Ledeč nad Sázavou.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 9. 2015 11:49
Kategorie: Sport
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.