V Hradci Králové se otevře mezinárodní pobočka mladých podnikatelů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Hradci Králové se otevře mezinárodní pobočka mladých podnikatelů


Hradec Králové – Ve čtvrtek 22. října v 18 hodin v Park Golfu v Hradci Králové otevře prezident mezinárodní neziskové organizace Junior Chamber International (JCI) Ismail Haznedar pobočku sdružující mladé aktivní podnikatele z Královéhradecka a Pardubicka.

„Nově vznikající pobočka již nastartovala spolupráci s lokální pobočkou celosvětové studentské organizace AIESEC. Plánuje rozjet projekty v oblasti rozvoje podnikatelského prostředí i společenské odpovědnosti,“ přiblížil první lokální prezident nové pobočky s názvem JCI East Bohemia Jan Šťásek a dodává, že návštěva Ismaila Haznedara je vůbec první návštěvou předního představitele této organizace od založení JCI v České republice od roku 2011.
Záštitu nad otevřením pobočky přezval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se věnuje podpoře mladých podnikatelů. „Junior Chamber International je celosvětovou organizací mladých aktivních občanů mezi 18 a 40 lety, kteří prostřednictvím akcí a projektů realizují pozitivní změny ve společnosti. Velmi vítám založení pobočky v Královéhradeckém kraji, jsem rád, že aktivní lidé se sdružují a mají možnost se vzájemně vzdělávat a vyměňovat zkušenosti, a to napříč státy celého světa,“ vyjádřil europoslanec Zdechovský. JCI době má 4 lokální pobočky – v jižních a západních Čechách, v Praze a nově i ve východních Čechách, celosvětově má 180 000 členů ve více než 130 zemích . V letošním roce slaví JCI sto let od svého založení.

JCI Czech Republic, z.s. je neziskovou organizací mladých aktivních podnikatelů, manažerů či studentů z celé České republiky. Mezi jejími členy naleznete pracovníky z různých oborů soukromé i státní sféry, kteří se zaměřují na rozvoj a kultivaci tuzemského podnikatelského prostředí, získávání nových znalostí a dovedností, realizaci projektů v oblasti vzdělávání i sociální odpovědnosti. V České republice má JCI aktuálně kolem sta členů v rámci čtyř poboček. První pobočka vznikla v roce 2010 v jižních Čechách (JCI South Bohemia), druhá o rok později v západních Čechách s hlavním sídlem v Plzni (JCI West Bohemia) a v roce 2013 JCI Prague. V současné době nově vzniká pobočka JCI East Bohemia v Hradci Králové. Mezi stěžejní projekty JCI v České republice patří např. Plzeňský a Českobudějovický business kotel, či tzv. Čaj o páté, networkingová setkání, jejichž cílem je výměna kontaktů, know-how a obecně podpora spolupráce. V oblasti vzdělávání byl v roce 2013 nastartován projekt Fit4jobs, jehož cílem je příprava studentů středních a vysokých škol na budoucí povolání a to formou realizace přednášek, pracovních pohovorů na nečisto, stínování manažerů či dlouhodových stáží ve firmách. V rámci společenské odpovědnosti lokální pobočky spolupracují s dalšími neziskovými organizacemi v regionu a pomájí potřebným.

Odlišností JCI od jiných neziskových organizací je široké pole působnosti, odlišný přístup k realizaci projektů, který spočívá v zapojení aktérů z oblasti samosprávy a státní správy, businessu a neziskového sektoru, a zabezpečuje dlouhodobou udržitelnost a pozitivní dopad na společnost. Třetím hlavním specifikem JCI je mezinárodní orientace, která umožňuje podporu mezinárodního obchodu, výměnu zkušeností a know-how napříč státy. JCI Czech Republic je plnohodnotným členem celosvětové organizace Junior Chamber International (JCI) od roku 2013. Celosvětově má JCI na 180 000 členů ve 130 zemích světa a 5 000 lokálních poboček. Mezi významné členy této organizace patřili i takové osobnosti jako Bill Clinton, John F. Kennedy nebo Kofi Annan.

Ismail Haznedar, světový prezident Junior Chamber International pro rok 2015
Konzultant v oblasti obchodních strategií zaměřených na startupy, business modelování a strategické plánování. Je jednatelem turecké společnosti Stratejik Isler, certifikovaný konzultant v oblasti managementu (CMC) a člen Společnosti pro strategické plánování (SPS). Je členem JCI od roku 2005, od roku 2008 zastává nepřetržitě posty ve výkonných pozicích v rámci JCI Turecko i celosvětového vedení Junior Chamber International. V loňském roce byl výkoným viceprezidentem JCI pro Evropu a letos zastává zastává funkci světového prezidenta JCI.
Více informací naleznete zde: http://www.ismailhaznedar.com
Kontaktní osoba pro tisk:
PhDr. Blanka Bendlová, MBA
2015 President JCI Czech Republic, z.s.
Mob: +420 777 124 643
bendlovablanka@gmail.com
www.jcicr.cz
www.jci.cc
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 10. 2015 11:12
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.