V Hradci je k vidění unikátní výstava fotografií polského ministra kultury Bogdana Zdrojewského | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Hradci je k vidění unikátní výstava fotografií polského ministra kultury Bogdana Zdrojewského


STÁHNOUT plakát Zdrojewský.png (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové – Od 13. prosince 2016 je v galerii T Univerzity Hradec Králové k vidění unikátní a velmi působivá výstava fotografií významného polského politika a mezinárodně uznávaného fotografa Bogdana Zdrojewského. Ten ji přijede do Hradce Králové i přes svůj náročný program osobně zahájit.

„Když jsem kandidoval do Evropského parlamentu, slíbil jsem, že do Východních Čech přivedu více významných osobností a náš region tak zapojím do evropského dění,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je hlavní organizátor výstavy podpořené jak Královehradeckým krajem, tak i městem Hradec Králové. „Akce totiž nemá jen kulturní rozměr, bude mít také obrovský pozitivní dopad na posílení česko-polské spolupráce, která hraje v našem regionu stále větší roli,“ dodal Zdechovský a zmínil, že kvůli zapůjčení fotografií do Hradce Králové vyjednával s autorem více jak dva roky.

„Díky přítomnosti pana Zdrojewského přijedou do Hradce i další vlivní diplomaté a lidé angažující se v různých česko-polských organizacích, kdy se vlastně úplně poprvé naskytne příležitost, aby spolu mohli diskutovat o prohlubování vzájemných vztahů,“ upozorňuje Zdechovský a doporučuje udělat si na výstavu čas.

„Jsem přesvědčen, že tato výstava může každého potěšit v době před Vánoci a těsně po ní přivést na jiné myšlenky. Možná na ní dokonce návštěvníci zjistí, že si je polské a české vidění světa v mnohém podobné,“ uzavřel europoslanec.Bogdan Zdrojewski je oblíbený polský politik, který v minulosti působil jako starosta Wroclavi. Od roku 2005 do roku 2014 zasedal v Polském Sejmu. Ve vládě Donalda Tuska od roku 2007 do roku 2014 působil jako Ministr kultury a národního dědictví. Od roku 2014 zastává funkci europoslance. Ve volném čase se věnuje fotografování. Jako jednomu z mála fotografů se mu podařilo dostat své fotografie do prestižních mezinárodních periodik o fotografování a řady galerií po celém světě.
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 12. 2016 12:11
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.