V Evropě kvete nekontrolovaný internetový hazard | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Evropě kvete nekontrolovaný internetový hazard


Praha/Brusel – V posledních třech letech vzrostl počet webových portálů umožňujících hraní hazardních her s nejasnou vlastnickou strukturou a sídlem mimo Evropskou unii. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) proto upozorňuje na možný nekontrolovaný únik daňových výnosů, netransparentnost a v neposlední řadě i ohrožení dětí.

„Internetový hazard představuje závažný celoevropský problém, který je třeba začít společně rychle řešit. V současné době jsou daňové úniky odhanuty bezpečnostními experty na miliardy eur ročně,“ říká europoslanec Zdechovský, který je členem výboru pro vnitřní bezpečnost a spravedlnost.

Problém musí řešit celá EU společně
Evropská komise podle eurokomisařky Elżbiety Bieńkowské rizika těchto webových portálů nebere na lehkou váhu a uvědomuje si nutnost společného postupu na úrovni Evropské unie, které by mělo být dostatečně rychlé a důrazné. „Například v červenci 2014 Komise schválila doporučení, jejichž účelem je chránit spotřebitele i hráče a zabránit hraní hazardních online her dětem. Vyšla také nová směrnice o boji proti praní peněz vztahující se na poskytovatele služeb hazardních her v EU,“ uvádí eurokomisařka Bieńkowská některé příklady dosavadních opatření ze strany Evropské unie.
„Vzhledem k naléhavosti celého problému je ale třeba boj s nekontolovaným internetovým hazardem ještě více zintenzivnit. Členské státy mají nyní v oblasti legislativy omezující hazard volnou ruku, nicméně je třeba vzájemně spolupracovat. Internetový hazard nezná hranice, a proto považuji za nutnost řešit celou záležitost na evropské, nikoliv národní úrovni,“ dodává europoslanec.
Podle Zdechovského je více než žádoucí přihlédnout ke zkušenostem ostatních evropských zemí. Vedle legislativních opatření je veliká pozornost věnována i osvětě. Ve všech členských státech EU jsou Komisí spolufinancována centra pro bezpečnější internet. Jejich úkolem je zvyšovat povědomí dětí, rodičů a učitelů o rizicích hrozícím dětem při využívání internetu.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 11. 2015 14:59
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.