TÜV SÜD Czech zve zdarma na odborný seminář o FSC při veletrhu WOOD - TEC 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


TÜV SÜD Czech zve zdarma na odborný seminář o FSC při veletrhu WOOD - TEC 2011


Praha 14. října 2011. Přední certifikační a inspekční autorita zve zájemce na odborný seminář, který pořádá v rámci Mezinárodního veletrhu strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl, WOOD-TEC 2011. Seminář na téma „Certifikace FSC CoC pro konkurenceschopnost českého dřeva“ je určen všem subjektům zapojených do zpracovatelského řetězce lesních produktů, tj. pro zpracovatele výrobků ze dřeva a papíru, tiskárny a obchodníky s FSC certifikovaným zbožím, jakož i dalším zástupcům subjektů aktivních v dřevozpracujícím průmyslu a lesním hospodaření. Koná se 20. října 2011 v areálu BVV v Brně a pro registrované účastníky je zdarma.

Na semináři mimo odborníky z TÜV SÜD Czech vystoupí i ředitel české pobočky FSC Ing. Tomáš Duda a zástupci švédského řetězce IKEA, který prostřednictvím prodeje FSC certifikovaných dřevěných výrobků podporuje odpovědný vztah k světovým lesům. Vystoupení odborníků se budou věnovat i aktuálnímu nedostatku FSC certifikovaného dřeva na českém trhu, který v důsledku podvazuje konkurenceschopnost českých dřevozpracujících podniků na náročných trzích.

Základní myšlenkou organizace FSC je podporovat environmentálně odpovědné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů celého světa, a tím napomoci chránit mizející, ohrožené a devastované světové lesy. Certifikát FSC se stal jednou z podmínek úspěchu na náročných zahraničních trzích a stále více se uplatňuje i na tuzemském trhu. V ČR již certifikát FSC CoC získalo 100 podniků, ve světě pak 21 000 firem. Ročně dochází k nárůstu o 30-40%. Držitel certifikátu s logem FSC dokladuje konečnému spotřebiteli produktů vyrobených ze dřeva, papíru či jiných lesních produktů, že materiál pro jejich výrobu byl pořízen v lesích obhospodařovaných k přírodě odpovědným způsobem, s ohledem na sociální podmínky pracovníků, místní obyvatelstvo a legalitu těženého dřeva.

TÜV SÜD Czech získala na jaře 2011 akreditaci pro certifikaci společností podle standardů FSC a Česká republika se v rámci holdingu TÜV SÜD AG stala kompetenčním centrem pro certifikace v odvětví lesnictví a dřevařském průmyslu s globální působností.

„FSC je podporou přírodě blízkého a sociálně odpovědného lesního hospodaření. Po celém světě jsme svědky zvýšeného zájmu spotřebitelů o zboží a produkty, při jejichž výrobě byly dodržovány etické standardy. Jsem velmi rád, že i naši podnikatelé budou moci reagovat na poptávku zákazníků a pomocí certifikace FSC jim nabídnout zboží s logem FSC“, uvádí Michal Rezek manažer pro oblast lesy a dřevo z TÜV SÜD Czech. „Vedle hraček, nábytku nebo kuchyňského náčiní se certifikace FSC týká také například potřeb pro kutily, dřevěného uhlí na oblíbené grilovánípotravinářských obalů nebo basketbalových míčů. Účastníky semináře v rámci Wood-tecu seznámíme s tímto rychle se rozšiřujícím certifikačním schématem, čerstvými novinkami v normách FSC a implementací standardu FSC CoC do stávajících systémů v jejich společnostech“, dodává k akci v rámci veletrhu.

Více informací k tématu FSC je k dispozici na http://www.tuv-sud.cz/cz/odvetvi/lesy/certifikace_c-o-c_zalozena_na_systemu_fsc.
Kontakt:

Kateřina Ječmínková
PR Specialista
katerina.jecminkova@tuv-sud.cz
http://www.tuv-sud.cz/
+420 725 308 486
+420 239 046 869


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 10. 2011 10:50
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: TÜV SÜD Czech s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost TÜV SÜD je světově uznávanou autoritou v oblastech konzultace, testování, inspekce, certifikace a vzdělávání. S více než 600 pobočkami po celém světě dosahuje obratu přes 1,27 mld. eur ročně.

V ČR působí TÜV SÜD od roku 1995, a to v devíti regionálních kancelářích. Svým klientům společnost TÜV SÜD nabízí široké portfolio služeb od oceňování nemovitostí podle mezinárodních a náročných standardů, certifikace výrobků, služeb a systémů managementu přes inspekční činnosti, testování a schvalování vozidel, počítačové simulace, konzultační služby až po odborné vzdělávání.

Více informací: http://www.tuv-sud.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.