TÜV SÜD Czech první českou certifikační autoritou pro FSC a PEFC | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


TÜV SÜD Czech první českou certifikační autoritou pro FSC a PEFC


Praha 9. června 2011. TÜV SÜD Czech získala akreditaci pro certifikaci společností podle standardů FSC a stala se tak jedinou autoritou ve střední a východní Evropě poskytující certifikace pro odvětví lesnictví a dřevozpracujícího průmyslu podle certifikačních systémů FSC i PEFC.

Certifikace zpracovatelského řetězce FSC (Forest Stewardship Council) je dokladem prokazatelného původu dřeva, papíru či z nich vyráběných produktů. Dokládá, že při získávání dřevní suroviny nedošlo k drancování lesů či ničení životních podmínek místních lidí. Podnikatelé, kteří chtějí prokázat, že jejich výrobky tato náročná kritéria splňují, mohou nyní využívat certifikační služby společnosti TÜV SÜD Czech, která od května 2011 nabízí jako jediná regionální autorita certifikace FSC a PEFC. Česká republika se v rámci holdingu TÜV SÜD AG stala kompetenčním centrem pro certifikace v odvětví lesnictví a dřevařském průmyslu s globální působností.

„FSC je podporou přírodě blízkého a sociálně odpovědného lesního hospodaření. Po celém světě jsme svědky zvýšeného zájmu spotřebitelů o zboží a produkty, při jejichž výrobě byly dodržovány etické standardy. Jsem velmi rád, že i naši podnikatelé budou moci reagovat na poptávku zákazníků a pomocí certifikace FSC jim nabídnout zboží s logem FSC“, uvádí Michal Rezek manažer pro oblast lesy a dřevo z TÜV SÜD Czech. „Vedle hraček, nábytku nebo kuchyňského náčiní se certifikace FSC týká také například potřeb pro kutily, železničních pražců, mostů, potravinářských obalů nebo basketbalových míčů“.

Certifikát FSC je pro firmy prestižním oceněním a je zpravidla využit pro zhodnocení výrobků na trhu a zvýšení exportních příležitostí. Certifikát FSC se stává podmínkou pro export na mnohé trhy zejména v Evropě a v zámoří. V neposlední řadě je certifikát FSC prostředkem budování či zdůraznění odpovědného chování firmy.
Kontakt:

Kateřina Ječmínková
PR Specialista
katerina.jecminkova@tuv-sud.cz
http://www.tuv-sud.cz/
+420 725 308 486
+420 239 046 869


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 6. 2011 8:25
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: TÜV SÜD Czech s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost TÜV SÜD je světově uznávanou autoritou v oblastech konzultace, testování, inspekce, certifikace a vzdělávání. S více než 600 pobočkami po celém světě dosahuje obratu přes 1,27 mld. eur ročně.

V ČR působí TÜV SÜD od roku 1995, a to v devíti regionálních kancelářích. Svým klientům společnost TÜV SÜD nabízí široké portfolio služeb od oceňování nemovitostí podle mezinárodních a náročných standardů, certifikace výrobků, služeb a systémů managementu přes inspekční činnosti, testování a schvalování vozidel, počítačové simulace, konzultační služby až po odborné vzdělávání.

Více informací: http://www.tuv-sud.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.