Tři pivovary, dva dobročinné záměry, jedno společné pití! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tři pivovary, dva dobročinné záměry, jedno společné pití!


Krásná Lípa, Neratov, Plzeňsko - Pivovary Falkenštejn, Neratov a Chříč spojuje to, že se jedná o tzv. sociální podniky. Znamená to, že se kromě běžné výrobní činnosti, vaření piva, snaží pomoci lidem s hendikepem najít smysluplnou práci v podmínkách, které na jejich postižení berou ohled.

Nyní se pivovary spojily se svými hospodskými, kterým nabídly speciální edice piva s tím, že zisk pivovarů i hospodských poputuje na vybrané dobročinné záměry. Konkrétně jde o nákup vybavení pro prádelnu Veronika v Jičíně a denní stacionář Lávka – oba záměry podporují lidi s mentálním a tělesným hendikepem.

„Nápad nás zaujal, protože je to originální způsob podpory dobré věci, a protože víme, že naši hospodští mají dobrá srdce,“ říká k tomu Antonín Nekvinda z pivovaru Neratov.

V masopustním týdnu od 15. do 22. února narazí proto ve vybraných hospodách piva Prorok, Svatá koza a Pazdrát. „Chlapi, pijte pro Veroniku. Manželka Vás doma určitě pochválí. Veronika potřebuje dvě sušičky a jednu pračku,“ dodává k tomu ředitel oblastní charity v Jičíně, David Rejlek.

Akci podporuje i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který zmíněné pivovary a jejich misi dlouhodobě podporuje.

Kontakt na organizátora akce:
Petr Jakubíček, správce Pivovar Chříč, tel: 603 216581, petr@pivovarchric.cz

Kontakt:
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 2. 2020 23:35
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.