Třetina poslanců požaduje okamžité zrušení sídla Parlamentu ve Štrasburku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Třetina poslanců požaduje okamžité zrušení sídla Parlamentu ve Štrasburku


Brusel - Již 241 z celkových 751 poslanců Evropského parlamentu vyjádřilo otevřenou podporu kampani Single Seat řídící komise spojenou se zrušením sídel Parlamentu v Lucemburku a Štrasburku. Další poslanci se k iniciativě nestále připojují. Iniciativu podpořili také čeští europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Evžen Tošenovský (ODS).

„Několikanásobné nasazování cen za ubytování místních hoteliérů je nehorázné a náklady, které tak musí každý poslanec měsíčně vynaložit na cestu do Štrasburku, by se daly efektivně redukovat právě přesunem sídel do Bruselu,“ uvedl Zdechovský, který se v minulosti několikrát vyjádřil k nepřiměřenému navyšování cen za ubytování v době konání plenárních zasedání ve Štrasburku. „Je to jednoznačně krok správným směrem podložený analýzou Evropského účetního dvora, kterou plně podporuji," doplnil Zdechovský.

Parlament ročně ušetří přes 3 miliardy korun

Zástupce Evropského účetního dvora prezentoval během středečního setkání Single Seat řídící komise analýzu potenciálních úspor spojených s centralizací sídel Evropského parlamentu. Dle této nezávislé analýzy by přesun evropských sídel přinesl prokazatelné signifikantní úspory do rozpočtu Evropského parlamentu ve výši 127 milionů eur ročně. Další úspory by vygeneroval prodej či pronájem kancelářských budov ve Štrasburku i Lucemburku. Tento fakt zvedl ze židle téměř třetinu všech poslanců, kteří tuto kampaň otevřeně podporují.

Anna Maria Corazza Bildt, předsedkyně řídící komise, otevřeně vyjádřila nadšení z narůstajícího významu této iniciativy a během setkání oficiálně poděkovala zakladateli a podporovateli této kampaně - Edwardu McMillan-Scottovi a jmenovala ho patronem této iniciativy.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 2. 2015 8:41
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.