Tradiční oslavy výročí založení samostatného státu a Pamětní medaile města Lanškroun | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tradiční oslavy výročí založení samostatného státu a Pamětní medaile města Lanškroun


28. říjen 2011 je dnem, kdy oslavíme již 93. výročí od založení samostatného Československa. Lanškroun se na oslavy připravuje již nyní. Město chystá shromáždění účastníků odboje, slavnostní koncert i udílení pamětních medailí. Oslavy svátku budou zahájeny již ve středu 26.10.2011, kdy budou na sále lanškrounského sálu uděleny pamětní medaile občanům, kteří se významně zasloužili o rozvoj a rozkvět města a kteří přispěli k proslavení Lanškrouna. O udělení pamětní medaile rozhodne Rada města Lanškroun na svém jednání dne 17.10.2011.

Starostka města Mgr. Švarcová prozradila, že oceněni pamětní medailí by mohly být na základě došlých návrhů následující osobnosti:
• Jan Bartoschek, za celoživotní aktivní činnost v místní organizaci Českého svazu chovatelů a reprezentaci města v této oblasti
• Ing. Prokop Holý, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska
• MgA. Přemysl Kokeš, za aktivní přístup k zachování krajinného rázu Lanškrounska
• MVDr. Jaroslav Kovařík za celoživotní činnost ve Svazu bojovníků za svobodu a aktivní práci pro Československou obec legionářskou
• Marie Králová za celoživotní činnost pro Československou obec legionářskou
• Mgr. Josef Marek za významnou, dlouholetou a trpělivou práci v oblasti vzdělávání a výchovy dětí na Základní škole na nám. A. Jiráska 139
V souladu s tradicí by měla být v rámci slavnostního aktu předána medaile jako poděkování za přínos k rozvoji města i bývalému starostovi města Ing. Martinu Košťálovi a místostarostovi Ing. Janu Šebrlemu, kteří po skončení volebního období na podzim loňského roku dále nesetrvali ve svých funkcích.
Dne 27.10.2011 ve 14:00h proběhne slavnostní shromáždění účastníků odboje, představitelů města a občanů u pomníku za padlé v obou světových válkách a oběti holocaustu na křižovatce ulic Dobrovského a Králické spojené s kladením věnců a uctěním památky všech, kteří v I. i II. světové válce bojovali.
Další již tradiční částí oslav je slavnostní koncert ke dni vzniku samostatného Československého státu. V letošním roce se koncert uskuteční ve středu 26.10.2011 od 19:30h v kostele sv. Václava, kde své umění předvede přední představitel české varhanní školy Martin Strejc. Dále se představí Ema Hubáčková (dramatický soprán) a Ladislav Mlejnek, sólista Státní opery Praha. Posledním uměleckým tělesem, které jistě pohladí každého posluchače po duši, budou Lanškrounští pištci.

Drahomíra Lišková, kancelář starosty a tajemníka
Kontakt:

Drahomíra Lišková
Referentka kanceláře starosty a tajemníka
drahomira.liskova@mulanskroun.cz
www.lanskroun.eu
465 385 226


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 10. 2011 12:26
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Město Lanškroun (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Územně samosprávní celek
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.