Tlak na Norsko pomáhá – děti Bodnariovy mohou zpátky k rodičům | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tlak na Norsko pomáhá – děti Bodnariovy mohou zpátky k rodičům


Praha - Silně medializovaný případ rumunsko-norské rodiny Bodnariu, jimž norský úřad v listopadu loňského roku odebral 5 dětí včetně 3-měsíčního plně kojeného miminka, má nyní šťastný konec. Rodiče se dohodli s úřadem na jejich vrácení.

„Z této zprávy mám nesmírnou radost a jsem přesvědčen, že se tak stalo hlavně díky obrovskému mezinárodnímu tlaku a celosvětovým protestům,“ říká k případu europoslanec Tomáš Zdechovský
Zdechovský dodává, že má na tomto úspěchu nepřímo podíl také kauza Evy Michalákové, která jako první veřejně poukázala na fakt, že barnevernet nemusí vždy jednat jen v nejlepším zájmu dítěte a dochází k mnoha chybám, o nichž se nyní čím dál častěji hovoří i v samotném Norsku.
V Oslo příští víkend proběhne velká demonstrace za navrácení všech neprávem odebraných dětí, které se Zdechovský oficiálně zúčastní jako mluvčí postoje Evropského parlamentu a setká se zde s mnoha právníky, rodiči i politiky. Organizátoři počítají s účastí minimálně 2000 lidí.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 6. 2016 18:11
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.