Studenti popsali své představy využití evropských peněz. Tři z nich pojedou do Bruselu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Studenti popsali své představy využití evropských peněz. Tři z nich pojedou do Bruselu


Brusel/České Budějovice – Tři studenti z Jihočeského kraje pojedou na třídenní studijní pobyt do Evropského parlamentu. Zvítězili v soutěži psaného slova, kterou uspořádal poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský a Stálého zastoupení Jihočeského kraje v Bruselu. Studenti se ve svých slohových pracích zamýšleli nad tím, jak by utratili peníze z evropských fondů nebo nad tím, jak evropské peníze pomohly v jejich okolí. Do soutěže se přihlásilo celkem 20 autorů slohových prací.

Za kraj Jihočeský byla odbornou porotou vybrána slohová práce Drity Rexhepiová z Obchodní akademie v Českých Budějovicích na téma „Jak bych naložila s milionem korun poskytnutým z fondů EU“, který by investovala do zlepšení podmínek pro handicapované žáky ve školách. Druhé místo obsadil Petr Tůma ze Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Písku, který psal o pozitivních změnách ve své škole, ke kterým došlo díky dotacím z EU. Michaela Fričová ze strakonického gymnázia, jejíž práce byla o využití milionu korun z fondů EU na podporu finanční gramotnosti se umístila na třetím místě.
„Smyslem soutěže bylo vedle podpory kreativní práce a možnosti se realizovat také výzva k zamyšlení, jak Čechy často zatracovaná Evropská unie pomáhá v našem každodenním životě,“ hodnotní europoslanec Tomáš Zdechovský.
„Pro výherce připravujeme s europoslancem Zdechovským studijní cestu do Bruselu. Poznají nejen evropské instituce, ale také samotné město a na vlastní kůži v praxi uvidí práci Evropského parlamentu,“ popsal René Příhoda ze zastoupení krajů v Bruselu.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 5. 2015 10:08
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.