Studenti na fotografiích zachytili Evropu v Královéhradeckém kraji. Tři z nich pojedou do Bruselu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Studenti na fotografiích zachytili Evropu v Královéhradeckém kraji. Tři z nich pojedou do Bruselu


Brusel/Hradec Králové – Tři studenti z Královéhradeckého kraje pojedou na třídenní studijní pobyt do Evropského parlamentu. Zvítězili ve fotografické soutěži, kterou uspořádal poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský a Stálého zastoupení Královéhradeckého kraje v Bruselu.

„Studenti z Královéhradeckého kraje se mohli do soutěže zapojit zasláním fotografií z jejich regionu s tématikou Evropské unie. Fotografie byly opravdu velmi dobré, především oceňuji netradiční pohledy na to, jak Evropská unie zasahuje do našich každodenních životů,“ zhodnotil Tomáš Zdechovský a dodal, že smyslem soutěže bylo vedle podpory kreativní práce a možnosti se realizovat také výzva k zamyšlení, jak Čechy často zatracovaná Evropská unie pomáhá v našem každodenním životě.
Na prvním místě se umístil Michael Kohút studující Gymnázium a SOŠ pedagogickou v Nové Pace s netradičním snímkem Informačního střediska – Klenotnice v Nové Pace. Na druhém a třetím místě skončily studentky Střední školy vizuální tvorby s.r.o. - Pavla Šmídová s fotografií Šimkových sadů v Hradci Králové a Tereza Hornová se snímkem hřbitovního portálu v Hořicích.
„Pro výherce připravíme studijní cestu do Bruselu. Poznají nejen evropské instituce, ale také samotné město a na vlastní kůži v praxi uvidí práci Evropského parlamentu,“ popsal René Příhoda ze zastoupení krajů v Bruselu.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 5. 2015 9:36
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.