Studenti: Na středních školách chceme místo knih notebooky. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Studenti: Na středních školách chceme místo knih notebooky.


Praha - Kdyby se mělo o budoucí podobě výuky na školách rozhodovat mezi studenty, získala by mnohem modernější charakter než doposud. Nevídanou podporu 100.000 studentů získala na Facebooku za 2 měsíce stránka propagující místo sešitů a učebnic ve školách notebooky a moderní způsoby výuky. Počet příznivců těchto revolučních změn ve školách každým dnem mezi studenty narůstá.

Radost a překvapení nad tímto výsledkem neskrývá hlavní autorka nápadu, bývalá učitelka Lenka Ptáčková Melicharová: „Původně jsme chtěli mezi lidmi a studenty vyvolat diskusi o budoucnosti a možnostech výuky na základních a středních školách. Každodenní ohlasy studentů ale naznačují, že je zde mnohem větší chuť a motivace změnit současný stav věcí.“

Každý pátý student chce notebook

I ve srovnání s ostatními stránkami na dnes velmi moderních sociálních sítích se při 100 000 jedná o výjimečný počet. Při přepočtu na počet středoškoláků v České republice jde o každého pátého studenta, který chce mít k dispozici při výuce notebook.

U podobných ambiciózních projektů se zpravidla ozývají kritické hlasy. Podle autorky projektu je potřeba si uvědomit, že všechny revoluční myšlenky se zprvu setkávají s odporem. Za pravdu jí v tom navíc dává vývoj v nejrozvinutějších zemích, kde jsou podobné způsoby výuky dnes už běžnou součástí vzdělávání. „Na vysokých školách se dnes studenti neobjedou bez notebooků, proto si myslím, že je velmi vhodné začít s jejich využíváním co nejdříve,“ doplňuje Ptáčková Melicharová.

Na zaostávání a podfinancování našich škol poukázala navíc studie Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj, OECD. Při přepočtu investovaných prostředků na celkové HDP se ukázalo, že Česká republika pokulhává s 4,8% HDP investovaných do vzdělání za průměrem zemí OECD a necelé procentu a za některými zeměmi dokonce o významných několik procent.
Kontakt:

Renata Milerova
krajský tajemník
milerova@kdu.cz
605 287 700
226 205 353


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 10. 2009 8:32
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: KDU-ČSL Středočeský kraj (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana, krajská organizace působící ve Středočeském kraji.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.