Studenti debatují i ve shonu maturit | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Studenti debatují i ve shonu maturit


Letohrad, 31.5.2011 – I v průběhu státních maturit si nacházejí žáci středních škol čas na debatování nad zajímavými problémy. O víkendu se východočeské město Letohrad promění na „český Brusel“, debatovat se totiž bude téma pro EU aktuální, a to o prospěšnosti imigrace do Evropy. Účastníky budou vybraní studenti ze základních a středních škol, na kterých probíhá projekt Debatování napříč osnovami (DNO).

Seminář je příležitostí pro studenty, kteří se s debatováním setkali na tzv. „Debatním dnu“ na své škole. Hostitelem je Průmyslová střední škola Letohrad. Ve městě Járy Cimrmana si žáci procvičí nové debatní techniky a setkají se s ostatními studenty ze všech koutů republiky. Vyvrcholením budou soutěžní debaty v nejrozšířenějším formátu debaty v ČR – formátu Karla Poppera – na tezi \"Sociální sítě přináší více škody jak užitku\" a \"Imigrace je pro Evropu prospěšná\".

Víkendem budou provázet lektoři pod vedením garanta Petra Kouby. „Cílem projektu je vnést metodu debatování i do běžné vyučovací hodiny. Doposud jsme tuto možnost ukázali více než dvěma tisícům studentům a stovce pedagogů, na víkendovém semináři chceme nejúspěšnějším absolventům Debatních dnů ukázat větší možnosti debaty“ shrnuje Mgr. Petr Kouba, zakladatel projektu DNO.

Projekt Debatování napříč osnovami byl zahájen 22. října 2010. Jeho úkolem je seznámit studenty a pedagogy základních a středních škol s možností vzdělávání se debatou nejen ve volném čase, ale i ve vyučovacích hodinách. Asociace debatních klubů, která projekt zaštiťuje, se rozhodla během tří let s touto metodou seznámit na 6000 studentů a 660 pedagogů. Debatního dne, probíhajícího na hostitelské škole, se účastní několik desítek studentů. Jsou seznámeni se základy debatních technik a argumentace a pod vedením lektorů debatují na téma zasahující do osnov učiva, například význam volebního práva či důležité historické události.

Debatování je mimořádnou možností pro zkvalitnění výuky, studenti si totiž nejen procvičí učivo, ale mají i možnost nad předloženými informacemi přemýšlet a vytvořit vlastní konstruktivní názor.

Občanské sdružení Asociace debatních klubů (ADK) je neziskovou organizací, jejímž cílem je zábavnou formou soutěžních debat vzdělávat mládež v České republice. ADK je zakládajícím členem mezinárodní debatní organizace IDEA (International Debate Education Association) a zároveň členem České rady dětí a mládeže. Na mezinárodním poli dlouhodobě dosahuje vyjímečných úspěchů, o čemž svědčí titul mistrů světa v on-line debatování či několik vicemistrovských titulů ze zahraničních soutěží.

Vojtěch Černý
PR Manager ADK
+420 775 064 464
Vojtech.cerny@debatovani.cz

Kontakt:

Vojtěch Černý
PR manager
vojtech.cerny@debatovani.cz
http://www.debatovani.cz
775064465


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2011 17:34
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Asociace debatních klubů, o. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Občanské sdružení Asociace debatních klubů napomáhá aktivnímu sebevzdělávání, které naplňuje v rovině výchovné, vzdělávací a společenské. Sdružení organizuje v ČR vzdělávací programy (Debatní liga, Romská debatní liga, Debatování napříč osnovami aj.) zaměřené na využití debaty jako výukové metody. Asociace debatních klubů je členem mezinárodní debatní organizace IDEA (International Debate Education Association). Vybírá a podporuje národní reprezentaci České republiky zejména pro mezinárodní debatní soutěže pořádané organizacemi IDEA a WSDC. ADK je členem České rady dětí a mládeže a organizací uznanou MŠMT ČR pro oblast práce s dětmi a mládeží na léta 2008 až 2010.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.