Starosta navštívil první dítě Otrokovic | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Starosta navštívil první dítě Otrokovic


V pondělí 14. února navštívil starosta města Otrokovice Jaroslav Budek rodinu, ve které se narodilo první dítě ve městě. Kytici pro maminku, hračku a zlatý přívěsek se znamením kozoroha předal šťastným rodičům.

Prvním dítětem Otrokovic se stal chlapec David Hudeček, který se narodil 3. ledna ve zlínské porodnici. Po narození měřil 53 cm a vážil 3,72 kg. Domácí prostředí Davídkovi zjevně svědčí, protože za krátkou dobu přibral více než 2 kg a porostl o 6,5 cm. „Jsme šťastní, že je Davídek zdravý a pěkně roste. Je to už naše třetí dítě a tak jsme se nemohli dočkat, až jej představíme jeho sourozencům. V porodnici jsme byli krátce, a jak jen to šlo, jsme jeli domů, kde už na nás všichni čekali,“ vysvětlila maminka Zdenka. Tříletý bratříček Nikolas a dvouletá sestřička Barbara, prozatím doprovází maminku na procházkách s kočárkem, ale už teď se těší, až Davídek trochu povyroste a stane se z něj kamarád na hraní.
Narození dítěte je velkou událostí. Změní se tak chod celé rodiny a vše se přizpůsobuje potřebám nejmenšího člena. Zvládnout takto náročnou situaci vyžaduje vynaložení mnoha sil a zapojení celé rodiny. „Zkušenosti s výchovou a péčí o děti jsou na obou rodičích dobře vidět. Společně se starají o dvě krásné děti, ke kterým nyní přibyl i Davídek. Přeji jim v jejich počínání mnoho sil a trpělivosti, aby mohli připravit svým dětem spokojený život a dokázali z malých ratolestí vychovat řádné a čestné občany. Davidovi bych přál život naplněný láskou, porozuměním a protkaný mnoha úspěchy,“ uvedl mimo jiné při návštěvě starosta.
Zástupce města rodiče nečekali. „Trochu nás zaskočilo, že se právě nám narodilo první dítě ve městě. V Otrokovicích bydlíme jen krátce a velmi se nám zde líbí. Když jsme se dozvěděli, že k nám přijde pan starosta, byli jsme velmi překvapení. Ceníme si toho, že se město snaží podporovat rodiny s dětmi, které to v dnešní době nemají jednoduché,“ vyjádřil své pocity tatínek David.
Kontakt:

Mgr. Lenka Krupková
tisková mluvčí města Otrokovice
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
723606758
577680449


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 2. 2011 16:58
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Město Otrokovice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Město Otrokovice leží v západní části Zlínského kraje, na rozhraní tří regionů: Valašska, Slovácka a Hané - a tak se i v povaze našich obyvatel snoubí hanácká rozvážnost s valašsky tvrdou pracovitostí a slováckým temperamentem. Naše město vzniklo spojením někdejších samostatných obcí Otrokovice a Kvítkovice.

Otrokovice jsou moderním průmyslovým sídlem, jehož rozvoj byl založen ve třicátých letech 20. století výstavbou Baťových závodů a dynamiku nabral v sedmdesátých letech minulého století v souvislosti s otevřením nové pneumatikárny. V současné době je město Otrokovice se svými téměř 19 tisíci obyvateli šestým největším městem Zlínského kraje a je centrem mikroregionu zahrnujícího obce s celkovým počtem téměř 35 000 obyvatel. Svou polohou na důležitých silničních a železničních tazích jsou Otrokovice vstupní branou Zlínského kraje.

Občan města i jeho návštěvník tady najde příjemné místo k bydlení a práci, ale také k rekreaci, sportu a zábavě, místo s širokou nabídkou vzdělávacích možností a služeb.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.