Srovnání významných evropských nízkonákladových aerolinek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Srovnání významných evropských nízkonákladových aerolinek


Server Aletenky.cz příchází s článkem srovnávajícím zajímavé statistiky o třech významných evropských nízkonákladových leteckých společnostech. Která ze společností Ryanair, easyJet a WizzAir nabízí nejkratší a nejdelší let? Kolik letů tyto aerolinky provozují? Kdo přepravil nejvíce pasažérů?

Nejdelší let je dlouhý přes 4 000 km a spojuje britský Manchester s letovistem Sharm El Sheih. Nabízí jej easyJet. Nejkratší letecké spojení pak provozuje Ryanair na trase mezi britskými ostrovy, spojuje města Glasgow a Belfast. Trasa je dlouhá jen o málo více než 100 km. Podle očekávání nabízí Ryanair také nejvíce letů, přes dva tisíce.

Která z nízkonákladových aerolinek přepravila v roce 2009 nejvíce cestujících? Tipujete správně, je to Ryanair s 65 miliony pasažérů. WizzAir je oproti ostatním stále trpaslíkem, za první polovinu roku 2010 ale rostl o 30% a přepravil 5,5 milionu cestujících.

Jiří Parimucha ze serveru Aletenky.cz dodává: „Využili jsme naší obsáhlé databáze a získali čísla, která budou jistě pro mnoho lidí zajímavá. S pododnými články určitě budeme pokračovat.“

Článek s přesnými čísly a dalšími zajímavostmi je zveřejněn na serveru aletenky.cz, jehož hlavním přínosem je vyhledávač letenek. Disponuje navíc rozsáhlou databází informací o letištích a leteckých společnostech. I nadále bude pravidelně přinášet články s leteckou tématikou.Kontakt:

Petra Vaškových
info@twobits.cz
549213002


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 11. 2010 8:07
Kategorie: Cestování
Název zdroje: twobits s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost two bits s.r.o. se zabývá vytvářením a provozem českých i zahraničních internetových portálů.
Bližší informace o aktivitách společnosti naleznete na internetových stránkách www.twobits.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.