Společnost TÜV SÜD rozšiřuje svou celosvětovou síť zkušeben pro e-mobilitu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnost TÜV SÜD rozšiřuje svou celosvětovou síť zkušeben pro e-mobilitu


Mnichov 9. srpna 2011. Společnost TÜV SÜD chce dále rozšiřovat svou globální síť zkušeben pro e-mobilitu a v roce 2012 plánuje vybudovat další dvě laboratoře pro testování článků a baterií pro elektromobily v Jižní Koreji a Číně. Se stávajícími zařízeními v Severní Americe, Kanadě a Singapuru a laboratoří pro testování baterií v Garchingu u Mnichova, která je v současné době ve výstavbě, je TÜV SÜD jediným externím poskytovatelem služeb, jenž udržuje globální síť laboratoří na testování baterií pro elektromobily podle jednotných norem po celém světě. „Vytvořením této sítě zdůrazňujeme náš cíl stát se předním poskytovatelem všech služeb zkušebnictví týkajících se bezpečnosti v oblasti e-mobility,“ uvedl člen představenstva TÜV SÜD Horst Schneider na tiskové konferenci pro eCarTec v Mnichově dne 28. července 2011.

Schneider zdůraznil, že TÜV SÜD klade ve svých zkušebních laboratořích velký důraz na zařízení a zkušební postupy, které musejí umožňovat, aby testování a certifikace probíhaly v souladu s jednotnými standardy, a tím se zajistila reprodukovatelnost výsledků po celém světě. „Vzhledem k této skutečnosti nejen splňujeme jedny z nejvýznamnějších požadavků průmyslu, ale také výrazně přispíváme k vysoké úrovni bezpečnosti baterií po celém světě.“

Společnost TÜV SÜD již do vytváření celosvětové sítě laboratoří investovala několik milionů eur. Zkoušení probíhá v jejích zařízeních ve městech Auburn Hills (USA), Newmarket (Kanada) a Singapuru. Laboratoř v německém Garchingu zahájí provoz v polovině srpna. Všechny laboratoře budou testovat chemickou a elektrickou bezpečnost nových baterií pro elektromobily a podrobovat baterie crash testům a dalším zkouškám, které zkoumají rizika související s nesprávným zacházením s nimi.

Jak Schneider prohlásil ve svém uvítacím projevu na zahajovací tiskové konferenci pro eCarTec 2011, slavnostní otevření laboratoře v Garchingu se uskuteční v průběhu veletrhu v polovině října. „eCarTec, přední mezinárodní veletrh pro elektromobilitu, nabízí ideální rámec pro představení našich služeb a výsledků v oblasti testování baterií, “ vysvětlil Schneider.

Zatímco v Garchingu bude v říjnu probíhat slavnostní otevření laboratoře pro baterie, na němž budou veřejnosti představena zařízení a zkušební postupy, TÜV SÜD bude své komplexní služby prezentovat na vlastním stánku na veletrhu eCarTec 2011, jenž se koná od 18. do 20. října v Mnichově. TÜV SÜD zde bude informovat návštěvníky o svém širokém portfoliu služeb v oblasti elektromobility na stánku 410, v hale A5. V této souvislosti budou odborníci z TÜV SÜD Automotive prezentovat integrovaný bezpečnostní koncept elektromobility, který zahrnuje otázky jako je elektrická, funkční, mechanická a chemická bezpečnost. Tento integrovaný bezpečnostní koncept ukazuje, jak lze zajistit bezpečný provoz elektrických a hybridních vozidel od návrhu a vývoje až po jejich likvidaci. Dalším nosným tématem je standard TÜV SÜD pro stanovování dojezdové vzdálenosti elektromobilů.

Další informace o aktivitách společnosti TÜV SÜD v oblasti elektromobility jsou k dispozici na adrese http://www.tuv-sud.cz/cz/odvetvi/e-mobilita nebo v němčině a angličtině na adrese www.tuev-sued.de/e-mobility.

Kontakt:

Kateřina Ječmínková
PR Specialista
katerina.jecminkova@tuv-sud.cz
http://www.tuv-sud.cz/
+420 725 308 486
+420 239 046 869


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 8. 2011 14:29
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: TÜV SÜD Czech s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost TÜV SÜD je světově uznávanou autoritou v oblastech konzultace, testování, inspekce, certifikace a vzdělávání. S více než 600 pobočkami po celém světě dosahuje obratu přes 1,27 mld. eur ročně.

V ČR působí TÜV SÜD od roku 1995, a to v devíti regionálních kancelářích. Svým klientům společnost TÜV SÜD nabízí široké portfolio služeb od oceňování nemovitostí podle mezinárodních a náročných standardů, certifikace výrobků, služeb a systémů managementu přes inspekční činnosti, testování a schvalování vozidel, počítačové simulace, konzultační služby až po odborné vzdělávání.

Více informací: http://www.tuv-sud.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.