Soutěž Otevřeno x zavřeno - Lanškroun absolutním vítězem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Soutěž Otevřeno x zavřeno - Lanškroun absolutním vítězem


Dne 29. září 2010 byly v pražském baru Krásný ztráty vyhlášeny výsledky osmého ročníku soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO, ve které se hodnotí kvalita poskytování informací občanům, zneužívání nebo naopak dobré příklady využívání radničních periodik a aktivní zveřejňování informací. Město Lanškroun se stalo absolutním vítězem v soutěži Otevřeno x Zavřeno 2010.

Dne 29. září 2010 byly v pražském baru Krásný ztráty vyhlášeny výsledky osmého ročníku soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO, ve které se hodnotí kvalita poskytování informací občanům, zneužívání nebo naopak dobré příklady využívání radničních periodik a aktivní zveřejňování informací.
Hodnocení proběhlo v následujících oblastech: Přístup k informacím, Svoboda projevu a Účast občanů na rozhodování. Novinkou pro letošní ročník byla kategorie Otevřeno - transparentní veřejné zakázky. Jejím cílem je zveřejnit dobré příklady z veřejné a státní správy, že zveřejňování celého procesu se vyplatí.
Letos občané zaslali 94 nominací, z toho 14 v kategorii Otevřeno (kladných) a 80 v kategorii Zavřeno (záporných). Z došlých nominací bylo 21 nominací vyřazeno (netýkaly se soutěže, nebyly řádně doloženy), některé nominace byly sloučeny (pokud se týkaly stejného úřadu a problému). Cenu veřejnosti pro tento rok získala Správa Národního parku a CHKO Šumava za svůj ukázkový evropský rovný a nediskriminační přístup k veřejným zakázkám prostřednictvím minitendrů na lesnické činnosti.
Město Lanškroun se stalo absolutním vítězem v soutěži Otevřeno x Zavřeno 2010. Nominace byla podána v kategorii OTEVŘENO za zveřejňování zápisů z rady města na webu a informací o jednání rady v Listech Lanškrounska, čímž jistě bylo přispěno ke zlepšení otevřenosti veřejné správy. Druhá nominace, která byla oceněna odbornou porotou, byla také podána v kategorii OTEVŘENO za zveřejňování dokumentů, které se nemusí zveřejňovat ze zákona, např. přehledů výsledků hlasování a zveřejnění Strategického plánu.
Cenu převzal starosta města Ing. Martin Košťál společně s tajemníkem Městského úřadu Lanškroun Ing. Petrem Kotěrou.
Doufejme, že toto ocenění odbornou porotou je dostatečným důkazem toho, že Městský úřad Lanškroun je pro všechny občany „otevřený“.

Drahomíra Lišková, kancelář starosty a tajemníka, zdroj: www.otevrete.cz
Kontakt:

Drahomíra Lišková
Referentka kanceláře starosty a tajemníka
drahomira.liskova@mulanskroun.cz
465 385 226


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 9. 2010 15:34
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Město Lanškroun (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Územně samosprávní celek
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.