Slavný český chlapecký sbor Boni pueri vystoupí v Evropském parlamentu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Slavný český chlapecký sbor Boni pueri vystoupí v Evropském parlamentu


Brusel/Hradec Králové – Český chlapecký sbor Boni pueri vystoupí 11. listopadu 2015 na unikátním koncertě v Evropském parlamentu. Koncert se koná u příležitosti oslavy 26. výročí Sametové revoluce v tehdejším Československu. Sbor přijede do Bruselu na pozvání europoslance z Hradce Králové Tomáše Zdechovského (EPP, KDU-ČSL).

„Boni pueri patří k nejvýznamnějším evropským hudebním tělesům a jejich koncert jsme proto dlouho připravovali. Zájem o jejich jediné vystoupení v Evropském parlamentu je podle předpokladů obrovský,“ komentoval příjezd slavného sboru europoslanec Tomáš Zdechovský. Koncert je podle Zdechovského také skvělou reprezentací kultury České republiky a samozřejmě i Hradce Králové.

V Evropském parlamentu pokřtí nové CD s názvem Boni pueri v srdci Evropy
Sbor řídí už dvacet pět let přední český sbormistr Pavel Horák, který svým pojetím sboru pokračuje v tradici slavných českých hudebních těles. „Je pro nás ctí, že právě na půdě Evropského parlamentu můžeme pokřtít naše nové profilové CD, které nese název Boni pueri v srdci Evropy. V Bruselu zazní skladby z tohoto alba. Lepší místo pro start této desky do světa jsme si rozhodně nemohli přát.“
Český chlapecký sbor Boni pueri byl založen v roce 1982 a v současné době patří k nejvýznamnějším evropským hudebním tělesům. Dvousetčlenný sbor dosud absolvoval na 3 500 samostatných koncertů po celé Evropě, Americe a Asii. Je jmenován kulturním velvyslancem sborové federace při Evropské unii.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 11. 2015 7:54
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.