Slavnosti světla aneb párty strašidel | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Slavnosti světla aneb párty strašidel


Dne 19. října 2011 od 17h u fontány na náměstí A. Jiráska v Lanškrouně proběhne již tradiční výtvarný happening s názvem Slavnosti světla. Akci pořádá Základní umělecká škola Jindřicha Pravečka ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun.

Při Slavnostech světla se vzájemně propojují výtvarný, hudební a taneční obor Základní umělecké školy J. Pravečka. Tematické zaměření slavností se každý rok mění. V loňském roce se jednalo o Slavnosti světla, aneb Přijel k nám cirkus, v roce předešlém Konec vodníků v Čechách. Tématem pro letošní rok je párty lesních, lučních, polních i školních strašidel.
V rámci Slavností světel je vyhlášena soutěž ve dvou věkových kategoriích a to děti do třetí třídy a dále děti od čtvrté třídy do 99 let. Hodnotí se nápad, provedení, originalita. Součástí je také soutěž o nejlepší svítidlo – lampion.
Andrea Stašková, učitelka umělecké školy a jedna z organizátorek k akce uvedla: „Akce je propagována na základních i mateřských školách nejen v Lanškrouně, ale i v přilehlých obcích. Jejím cílem je zapojení co největšího počtu dětí, i těch které nejsou žáky ZUŠ J. Pravečka.“
Sladkosti i lektvary pro zahřátí dětí i dospělých účastníků párty jsou zajištěny, i ty mohou přilákat k prožití netradičního odpoledne v Lanškrouně.

Drahomíra Lišková, referentka kanceláře starosty a tajemníka
Kontakt:

Drahomíra Lišková
Referentka kanceláře starosty a tajemníka
drahomira.liskova@mulanskroun.cz
www.lanskroun.eu
465 385 226


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 10. 2011 12:21
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Město Lanškroun (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Územně samosprávní celek
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.