SITRONICS TS umožňuje rakouským domácnostem sledovat spotřebu energií na internetu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


SITRONICS TS umožňuje rakouským domácnostem sledovat spotřebu energií na internetu


Společnost SITRONICS TS nainstaluje 6000 měřidel pro vzdálený odečet spotřeby energií v reálném čase v rakouském městě Feldkirch.

SITRONICS Telecom Solutions (SITRONICS TS) dnes oznámil, že dodá 6000 měřidel do sítě společnosti Stadtwerke Feldkirch, dodavatele elektrické energie, vody a komunálních služeb v rakouském městě Feldkirch. Kontraktem v hodnotě 580 tisíc euro společnosti pokračují v dlouhodobé spolupráci, která začala implementací systému UTILIS do distribuční sítě ve městě Feldkirch. UTILIS je multifunkční řešení vyvinuté společností SITRONICS TS, které zajišťuje vzdálenou správu elektrické distribuční sítě a odečet odběrů energií v reálném čase.

Společnost Stadtwerke Feldkirch plánuje postupně vyměnit všech 17 tisíc měřidel a nabídnout tak nové služby všem svým odběratelům. Do konce roku 2010 dodá SITRONICS TS do sítě voralberské městské společnosti novou generaci „chytrých měřidel“ Echelon, která využívají princip Rogowského cívky, mají větší kapacitu paměti a umožňují zákazníkovi vybírat ze široké škály nových funkcí.

Dalších šest tisíc zákazníků společnosti Stadtwerke Feldkirch bude mít již brzy možnost objednat si její ekologický úsporný produkt, v rámci kterého mohou na internetu sledovat, jakou spotřebu právě jejich domácnost má, jak se na celkové spotřebě projeví například nová lednička nebo kolik energie je potřeba na provoz v pohotovostním režimu. Tyto detailní informace pomohou koncovým uživatelům optimálně využít elektrickou energii a šetřit tak nejen jejich peníze, ale i životní prostředí.

„Rakušané již tradičně dávají přednost ekologickým řešením, a proto se společnost Stadtwerke Feldkirch rozhodla plně využít možností, které jí náš systém UTILIS nabízí,“ říká Martin Maloš, vedoucí skupiny UTILIS v SITRONICS TS. „Díky novým měřidlům Echelon může společnost rozšířit své „zelené“ portfolio o další funkce.“

Před distributory energií a utilit se tak v současné době otvírá nový, zajímavý zdroj příjmů. Právě společnost Stadtwerke Feldkirch je jedním ze středoevropských průkopníků nového obchodního modelu, ve kterém je distributor zainteresován na úsporách energie a vedle prodeje energie nabízí i poradenské a informační služby.

„Jasně se ukazuje, oblast utility a s nimi souvisejících zákaznických služeb je značně perspektivním a rychle se rozvíjejícím odvětvím,“ říká Pavel Smejkal, generální ředitel společnosti SITRONICS TS, CZ,“ Jsme rádi, že se díky spolupráci se společností Stadtwerke Feldkirch můžeme na tomto rozvoji podílet a nastavovat tak nové trendy v oboru, ve kterém již řadu let vyvíjíme špičková řešení.“

* * *

O společnosti Stadtwerke Feldkirch
Stadtwerke Feldkirch je městský dodavatel veřejných služeb v rakouském městě Feldkirch. Společnost zásobuje přibližně 31 000 obyvatel elektřinou a pitnou vodu. Diky progresivnímu vedení se společnost stala národním průkopníkem v nasazování moderních technologií a obnovitelných zdrojů. Další informace najdete na www.stadtwerke-feldkirch.at

* * *

O společnosti Echelon
Americká společnost Echelon ( NASDAQ : ELON ) je přední světový dodavatel systémů pro řídící sítě – sítě, které propojují elektronická zařízení za účelem jejich monitorování a řízení. Společnost Echelon sídlí v San Jose v Kalifornii a má zastoupení v Číně, Francii, Německu, Itálii, Hong Kongu, Japonsku, Koreji, Holandsku a Velké Británii. Další informace naleznete na www.echelon.com

* * *

O systému UTILIS
UTILIS je systém pro vzdálenou správu a odečty odběrů komunálních služeb vyvinutý společností SITRONICS Telecom Solutions, Czech Republic pro dodavatele elektřiny, plynu, vody a tepla. Systém umožňuje vzdálenou správu a odečty odběrů v reálném čase, řízení sítě a zajištění zúčtování. UTILIS propojuje měření s ERP a CRM aplikacemi a umožňuje poskytovatelům komunálních služeb využít všech možností, které „chytré měření“ nabízí.

* * *

O společnosti SITRONICS TS
Akciová společnost SITRONICS Telecom Solutions, Czech Republic vznikla na základě společnosti Strom Telecom založené v roce 1993 v Praze. SITRONICS Telecom Solutions je jedním z prvních evropských vývojářů end-to-end řešení v oblasti OSS/BSS systémů pro telekomunikace, komunální služby, energetiku a sítě nové generace (NGN).
Dnes je společnost SITRONICS Telecom Solutions předním dodavatelem komplexních řešení na trzích Ruska, SNS, střední a jihovýchodní Evropy, zemí Asie, Afriky a Blízkého Východu. Společnost má přes 5000 zaměstnanců v Rusku, zemích SNS, České republice, Bosně a Hercegovině, na Slovensku, ve Slovinsku, na Ukrajině, v Indii, Pákistánu a Malajsii. Produkty společnosti SITRONICS Telecom Solutions využívá na 50 telekomunikačních operátorů s více než 110 miliony konečných uživatelů v 15 zemích světa. SITRONICS Telecom Solutions je jednou z divizí otevřené akciové společnosti SITRONICS.
Webové stránky společnosti: http://www.sitronicsts.com/

Otevřená akciová společnost SITRONICS (LSE: SITR) je jedním z předních dodavatelů řešení z oblasti telekomunikací, informačních technologií a mikroelektroniky v Rusku, zemích SNS a s rostoucí účastí na trzích střední a východní Evropy, Blízkého Východu a Afriky. SITRONICS poskytuje své služby více než 3 500 klientům. Svá zastoupení a pobočky má ve 33 zemích světa a své produkty vyváží do více než 60 zemí. Celkem má SITRONICS přes 11 000 zaměstnanců. Hlavní podniky společnosti SITRONICS se nacházejí v Praze (Česká republika) a Aténách (Řecko) - Telekomunikační řešení, Kyjevě (Ukrajina) - Informační technologie, Zelenogradě a Moskvě (Rusko) - Mikroelektronická řešení.
Webové stránky společnosti: http://www.sitronics.com/
Kontakt:

Petra Kolenská
Consultant
petra.kolenska@colin.cz
724 963 126
283 890 139


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 4. 2009 10:03
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: CoLin (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
CoLin je česká společnost zaměřená na poskytování kompletního portfolia komunikačních služeb s důrazem na služby public relations. Pohybujeme se zejména v oblasti informačních a telekomunikačních technologií a příbuzných oborů, kde si CoLin vybudoval významné postavení díky úspěšné spolupráci s nejlépe hodnocenými společnostmi na trhu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.