Senioři na Ledečsku se dočkají částečné opravy silnice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Senioři na Ledečsku se dočkají částečné opravy silnice


Havlíčkův Brod – Senioři na Ledečsku se dočkají částečné opravy vozovky, kudy k nim jezdí v případě nenadálých událostí záchranná služba. Na základě intervence europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) na Kraji Vysočina ohledně stavu silnice mezi obcí Benetice a Vilémovice na Ledečsku se podařilo situaci vyřešit. Kraj spraví kritické úseky silnice. Jedná se především o tři největší výmoly na vozovce, které by měly být zasypány.

„Přestože není dořešeno, kdo je vlastníkem této silnice, Kraj Vysočina se k situaci postavil velmi lidským způsobem. Bylo mi slíbeno, že pracovníci Správy silnic opraví nejkritičtější úseky tak, aby silnice byla sjízdná pro vozy záchranné služby. To byl i jeden z hlavních cílů našeho dopisu,“ ocenil postoj a řešení Kraje Vysočina europoslanec Tomáš Zdechovský.
„Přístupu kraje Vysočina si obrovsky cením a panu hejtmanovi jsem již za lidi z Benetic poděkoval,“ dodal europoslanec.

Oprava pomůže zachránit životy
Povrch zmíněné komunikace byl naposledy opraven v roce 1988 a od té doby bylo provedeno jen několik oprav vymletých děr. V současnosti je komunikace v kritickém stavu, bylo nezbytné snížit nejvyšší povolenou rychlost na 30 km/hod., což samozřejmě celou situaci neřeší a spíše zhoršuje. Dojezd sanitního vozů do obce tak může být v zimě více jak 40 minut. Díky opravám, které Kraj Vysočina zajistí, dojde alespoň k lepší zajištění dostupnosti obce pro vozidla záchranných složek.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 5. 2016 8:15
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.