Senioři na Ledečsku se bojí kvůli špatným silnicím o své životy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Senioři na Ledečsku se bojí kvůli špatným silnicím o své životy


Havlíčkův Brod – Lidé z okolí obcí Benetice a Vilémovice na Ledečsku se obrátili na europoslance Tomáše Zdechovského, který se věnuje zlepšení infrastruktury v regionu vodní nádrže Švihov (Želivka). Trápí je dezolátní stav účelové komunikace mezi obcemi Benetice a Vilémovice, který Kraj Vysočina dlouhodobě zanedbává. Bojí se, že současný kritický stav silnice vedoucí jejich obce může ohrozit zdraví 25 občanů trvale žijících v obci Benetice.

„Chápu, že rozpočet kraje je omezený, domnívám se, že by vedení kraje mělo přijmout příslušné kroky k zajištění bezpečného provozu na všech jeho komunikacích bez ohledu na jejich význam,“ sdělil Zdechovský s tím, že poslal dopis s žádostí o opravu silnice adresovaný hejtmanovi Jiřímu Běhounkovi.

Silnice byla opravena naposled za komunistů
Povrch zmíněné komunikace byl naposledy opraven v roce 1988 a od té doby bylo provedeno jen několik oprav vymletých děr. V současnosti je komunikace v kritickém stavu, že bylo nezbytné snížit nejvyšší povolenou rychlost na 30 km/hod., což samozřejmě celou situaci neřeší a spíše zhoršuje. Dojezd sanitního vozů do obce tak může být v zimě více jak 40 minut.
Především senioři se obávají, že pokud kraj Vysočina se silnicí něco v blízké době neudělá, jsou ohroženy jejich životy z důvodu nedostupnosti obce Benetice pro záchranné složky. Podobná situace je i v řadě dalších obcích v okolí vodní nádrže Želivka, kde je dojezdová doba sanitních vozů v zimních měsících přes 40 minut.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 4. 2016 8:03
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.