SEKAČKY SE CHYSTAJÍ K ZIMNÍMU SPÁNKU Než je ale uložíte do pelíšku, potřebují pořádně vydrbat, vyčistit zuby, ale pozor – žádné dlouhé sprchování. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


SEKAČKY SE CHYSTAJÍ K ZIMNÍMU SPÁNKU Než je ale uložíte do pelíšku, potřebují pořádně vydrbat, vyčistit zuby, ale pozor – žádné dlouhé sprchování.


Zatímco motorové pily lze používat po celý rok, sekačky čeká dlouhý zimní spánek. Po intenzivním nasazení v létě si sekačka zaslouží nejen potřebný odpočinek, ale i vhodnou zazimovací proceduru. Je li totiž na chladné období dobře připravená, bude v dobré formě i příští sezónu. Přicházíme s několika tipy a radami, jak postupovat, aby vaše sekačka přečkala zimu bez úhony. Pokud byste si je všechny nezapamatovali, nezoufejte. Stačí, když si vzpomenete na každodenní rituál ukládání vlastních malých rošťáků, a máte vystaráno. A pamatujte: vodu prosím NE.

Ani kapka pohonných látek aneb Vyčůrat a spát
Nádrž by měla být před zimní přestávkou prázdná. Přes zimu se totiž v pohonné hmotě sníží schopnost snadného vzplanutí, a tak byste na jaře mohli mít problémy se spouštěním. Pokud po posledním sekání zůstane v nádrži nějaký benzín, doporučujeme nechat sekačku běžet chvilku naprázdno, dokud se motor sám od sebe nezastaví.

Zkontrolovat olej aneb Jak být čilý hned po probuzení
Přístroj by měl být stále provozuschopný – stav oleje před zimním spánkem tedy musí odpovídat předpisu. Výměnu oleje můžete provést sami, nebo o to lze požádat odborníky ze servisu Viking. Pokud se rozhodnete provést výměnu sami, je důležité se řídit pokyny uvedenými v návodu a použít doporučovanou značku a množství oleje.

Vydrbat tělo, vyčistit zuby. A pořádně
Ihned po posledním sečení je nutné sekačku důkladně očistit. Zbytky trávy, které se zachytily v ochranných krytech, se odstraní špachtlí ze dřeva nebo z umělé hmoty. Důležité je pečlivě vyčistit chladicí žebra a okolí výfuku, aby později nemohlo dojít k požáru. Sekačku očistíme jemným kartáčem. Při čištění spodní části sekačky je možné ji sklopit dozadu, zapalovací svíčka však musí zůstat nahoře. Pokud se přístroj naklopí do strany, může se olej dostat do vzduchového filtru nebo k výfuku.

Pozor na čištění tlakovou vodou aneb Koupání a sprchování NE
Vedoucí technik firmy STIHL Ing. Miroslav Kosička udržuje okolo svého domu pěstěný trávník už víc než 20 let. Jak sám říká: „Prošel jsem snad všemi fázemi, které se k čištění sekaček mohou vztahovat – to znamená, že během sezóny jsem nečistil skoro vůbec, pak jsem se propracoval k intenzivnímu čištění pomocí tlakové myčky. Výsledkem byla krásná sekačka, kterou mi známí záviděli. Šok přišel až během posezónní opravy. Demontáž žacího stroje a unašeče byla velmi komplikovaná. Ložiska byla plná nečistot, rzi a skříň převodovky skrývala překvapení v podobě zahnívající hmoty. Příčinou uvedeného stavu je velice agresivní chování mokré travní kaše, ve které jsou díky teplu a vlhku nastartovány biologické procesy. Po této vlastní zkušenosti, násobené poznatky ze servisu prováděného pro příbuzné a samozřejmě podpořené zkušenostmi našich prodejců, jsem již sekačku nikdy vodou nemyl.“

Zuby musí zůstat pěkně ostré
Nože žací lišty by měly být před prvním použitím neporušené. Pokud se na nich objeví trhlinky, musí být okamžitě vyměněny v odborném servisu. Nože je dobré po sezóně vymontovat a naostřit, případně nechat v odborném servisu i vyvážit. Tento postup se ostatně doporučuje po každých 25 hodinách používání, abychom tak dosáhli optimálního žacího výkonu.

Vhodné místo aneb Zachumlat a spát
Po provedení všech údržbářských prací je třeba najít suché bezprašné místo k uložení sekačky a také ji nezapomenout přikrýt. Během skladování musí být přístroj v normální poloze. To znamená, že ji nevěšíme ani nenaklápíme. Sekačky se spouštěcím akumulátorem musí být navíc chráněny před mrazem. A samozřejmě – i když je sekačka mimo provoz, měla by být umístěna bezpečně z dosahu dětí.

Potom už jen pusu a popřát dobrou noc.
Kontakt:

Krystof Sabacky
Managing Director
krystof@maxmediapr.cz
www.maxmediapr.cz
272 911 403


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 10. 2011 9:25
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: maXmedia (GSMA group) (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
maXmedia nabízí tým profesionálu a poskytuje komplexní sluzby v oblasti public relations. Je součástí GSMA group, do které ještě patří agentura GSMA a WTF Entertainment. Díky tomu dokáze nabidnout podstatne vice nez jen bezchybne PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.