Schöffel sponzoroval Gerlinde Kaltenbrunner při výstupu na K2 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Schöffel sponzoroval Gerlinde Kaltenbrunner při výstupu na K2


Rakouská horolezkyně Gerlinde Kaltenbrunner (40) se stala vůbec první ženou, která dosáhla všech 14 osmitisícových vrcholů bez použití umělého kyslíku. Poslední z nich, horu K2 (8 611 m n. m.), pokořila 23. srpna v 18:18 pakistánského času s dalšími třemi horolezci. Při této extrémní výpravě byla vybavena funkčním oblečením německé značky Schöffel.

Gerlinde a její tým dorazil na vrchol druhé nejvyšší hory v úterý 23. srpna v 6 hodin a 18 minut (místního času). Rakušanka se tak stala první ženou, která dosáhla všech 14 himalájských vrcholů bez pomoci kyslíku. Na horu stoupala od poloviny června přes severní pilíř v doprovodu dalších zkušených horolezců: dvojice z Kazachstánu – Maxut Zhumayev, Vassiliy Pivtsov a Darius Zaluski z Polska.

Gerlinde podle expedičního deníku přes telefon svému manželovi sdělila: „Ráda bych poděkovala všem, kdo na mě myslel a držel mi palce. Díky za mentální podporu, kterou jsem cítila a která mě hnala k vrcholu." Marketingový ředitel společnosti Schöffel je z výkonu Gerlinde potěšen, jelikož její výpravy aktivně přispívají k vývoji produktu Schöffel.

Celý expediční deník Gerlinde Kaltenbruner naleznete na webových stránkách http://www.gerlinde-kaltenbrunner.at/en/neuigkeiten/ a více informací o značce Schöeffel zde: http://www.sportkoncept.cz/schoeffel.
Kontakt:

Krystof Sabacky
Managing Director
krystof@maxmediapr.cz
www.maxmediapr.cz
272 911 403


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 9. 2011 13:38
Kategorie: Sport
Název zdroje: maXmedia (GSMA group) (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
maXmedia nabízí tým profesionálu a poskytuje komplexní sluzby v oblasti public relations. Je součástí GSMA group, do které ještě patří agentura GSMA a WTF Entertainment. Díky tomu dokáze nabidnout podstatne vice nez jen bezchybne PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.