S Německem o převzetí pacientů s COVID-19 nikdo nejednal | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


S Německem o převzetí pacientů s COVID-19 nikdo nejednal


Praha, Mnichov, Drážďany – V českých médiích se opakovaně objevila informace, že Sasko a Bavorsko je připravené pomoci s přijetím pacientů s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. Jak ale zjistili němečtí investigativní novináři, s německou kancléřkou ani bavorskou a saskou vládou o žádné pomoci nikdo oficiálně nejednal a Česko rozhodně nemá žádnou dohodu o převzetí pacientů z Karlovarského kraje. Informaci, kterou v mezičase převzala většina českých médií a prezentovala ji jako projev solidarity, je naprosto vymyšlená.

„Je potřeba, aby česká vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem přestala lidem v České republice v současné době lhát a pouštět do médií výmysly. Vyzýváme Českou vládu, aby se omluvila a o případné pomoci pro naše občany začala skutečně intenzivně jednat,“ zkritizoval postup českých úřadů europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Už opakovaně se ukázalo, že například hejtmanka Jermanová z hnutí ANO2011 uváděla informace o zadržení kamionu se zásilkou pro Českou republiku, které nebyly pravdivé. Proto si všechny informace ověřujeme u německých úřadů a novinářů,“ dodal europoslanec.

„Včera ve zpravodajství České televizi na ČT24 bylo uvedeno, že existuje dohoda mezi Českou republikou a Bavorskem o převzetí českých pacientů z Karlovarského kraje. Podle vyjádření Bavorské vlády ale dodnes neobdrželi jediný dotaz nebo žádost na možnou spolupráci. Celá informace se nezakládá na pravdě,“ zdůraznil německý investigativní novinář Pavel Novotný z Mnichova.

Podle zjištění novinářů a europoslance Tomáše Zdechovského je připraveno jak německé ministerstvo zdravotnictví, tak spolková vláda o pomoci jednat. Nicméně by byli neradi, kdyby se o možné hospitalizaci českých pacientů v Německu dozvídali od novinářů bez toho, aniž by to s nimi kdokoliv dopředu projednal.Více informací:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=657999515154600&id=269757747312114


Pavel Novotný – Mediaservice Novotný
+49 89 139 29 433
info@mediaservice-novotny.de
http://mediaservice-novotny.de/
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 10. 2020 13:48
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.