Rozpočet EU 2018 zajistí bezpečnější Evropu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Rozpočet EU 2018 zajistí bezpečnější Evropu


Brusel - Evropský parlament dnes schválil rozpočet EU na rok 2018. Podařilo se navýšit výdaje na vnitřní bezpečnost, ochranu hranic či na výzkum a podporu podnikání.

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který působí ve Výboru pro rozpočet, tlak parlamentu na navýšení těchto potřebných výdajů vítá: „V době narůstajícího počtu teroristických útoků v Evropě musí být prioritou EU především zajištění bezpečnosti jejích občanů. Za jednu z nejdůležitějších změn v novém rozpočtu proto považuji navýšení financování pro řešení problémů spojených s migrací a bezpečnostními hrozbami v Evropě. 837 miliónů euro nově půjde na lepší ochranu vnějších hranic a na posílení kapacit unijních agentur v oblasti policejní a justiční spolupráce.“

„Pro zaručení ekonomického růstu, a tím i vysoké životní úrovně unijních obyvatel, je nezbytné, aby Unie investovala do inovací, vzdělávání a podpory mladých lidí. V tomto ohledu jsme s kolegy v rozpočtovém výboru trvali na navýšení výdajů na zásadní programy EU, jako je Erasmus+ nebo Horizont 2020. Až 34 miliónů euro také půjde na pomoc mladým zemědělcům s cílem odvrátit trend útlumu zájmu mladých lidí o podnikání v tomto nelehkém sektoru, který dnes spatřujeme i v České republice,“ dodává Tomáš Zdechovský.


Hana Bambasová, Jitka Fialová
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 11. 2017 12:35
Kategorie: Finance
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.