Řidič kamionu Jiří Sagan byl propuštěn z francouzského vězení | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Řidič kamionu Jiří Sagan byl propuštěn z francouzského vězení


Francie, Kladno – Kladenský řidič kamionu Jiří Sagan byl po dvou letech propuštěn z francouzského vězení, kde si odpykával trest za údajné pašování migrantů. Případ stále není uzavřen, protože řidič podal stížnost na celý proces ke kasačnímu soudu k Paříži a dovolání bylo uznáno za důvodné. Na termín soudu bude už ale moci čekat doma s rodinou.

„Cítíte absolutní bezmoc, protože v mém případě měli všichni od začátku jasno, že mám být vinen a nezajímaly je naprosto žádné důkazy, kdy i všechny znalecké posudky svědčily v můj prospěch. Ať už se to týkalo poškození zámku, že jsem v kabině nemohl slyšet hluk, neměl jak zjistit teplotu, nikde se nenašly žádné peníze, nebyla žádná vzájemná komunikace a nic neprokázala ani GPS. Přesto jsem stále slyšel, že oni důkazy nepotřebují. Kdybych je nenabral na parkovišti, naberu je jinde, oni vědí, že jsem vinný,“ popisuje Jiří Sagan svůj případ s tím, že vůbec nebyla dodržena zásada presumpce neviny.

„Chtěl bych v tuto chvíli proto předně poděkovat všem, kdo za mnou stáli, pomáhali nám a poslali peníze na obhajobu. Jmenovitě panu europoslanci Zdechovskému a jeho týmu, kteří okamžitě jednali a celou dobu s námi byli v kontaktu. Dále panu faráři Zdeňku Fučíkovi z jižní Moravy, který mi také byl velkou oporou a pomohl nám finančně. V neposlední řadě i sdružení dopravců Česmad, které se za mě postavilo také,“ říká dále Sagan s tím, že seznam takto rozhodně není kompletní.

„Mám velkou radost z toho, že pan Sagan konečně bude moci být s rodinou, ještě větší bych ale měl, kdyby k této situaci vůbec nedošlo. Tento případ totiž považuji za absolutní nespravedlnost a jsem proto připraven rodině pomáhat dál a podpořit případně i stížnost k Evropském soudu pro lidská práva ve Štrasburku,“ sděluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a upozorňuje, že panu Saganovi nebylo během pobytu ve vězení ani dovoleno telefonovat rodině a má nyní vážné zdravotní následky kvůli nedostatečné zdravotní pomoci.

„Doma mě teď čeká návrat do práce, od původního zaměstnavatele mám informaci, že o mě stále stojí a budu tak moci pokračovat v práci řidiče. Zároveň určitě požádám o ruku mou přítelkyni a udělá se dvojitá svatba i s mou dcerou,“ končí povzbudivě Sagan.


Poděkování Jiřího Sagana:
https://youtu.be/xWEuZXescug

https://www.zdechovsky.eu/aktuality/ridic-sagan-ceka-na-propusteni-z-vezeni-soud-ho-muze-ocistit

https://www.zdechovsky.eu/aktuality/pres-200-lidi-se-slozilo-na-pravnika-ceskemu-ridici-saganovi

Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 7. 2020 18:15
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.