Rezervační očkovací systém stále neregistruje polské spoluobčany | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Rezervační očkovací systém stále neregistruje polské spoluobčany


Český Těšín, Praha - Oprava Centrálního rezervačního systému k očkování proti COVID-19 stále nebyla provedena. KDU-ČSL už v sobotu upozornila vládu ČR na chybu registračního systému, která neumožňuje polským spoluobčanům žijícím na území České republiky se registrovat svým rodným číslem.

„Je nepřijatelné, aby lidé, kteří platí zdravotní pojištění v České republice a svým rodným číslem jsou evidováni u našich zdravotních pojišťoven, se nemohli tímto číslem registrovat do tohoto systému. Nevím, proč by měli žádat o vystavení českého rodného čísla, jestliže systém zdravotní péče, matrik i další veřejné správy doposud akceptoval jejich rodná čísla. V našem kraji se tento problém ve značné míře dotýká zejména našich polských spoluobčanů, kteří trvale žijí na našem území. Na dnešním zasedání krajského krizového štábu budu požadovat vyřešení tohoto problému,“ říká Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana, v jehož gesci jsou národnostní menšiny.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) k tomu dodává: „Jsem stále v šoku, že i přes naše upozornění a příslib, že chyba bude odstraněna, se nic nestalo. Je to diskriminace našich spoluobčanů.“Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 1. 2021 13:31
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.