Reader ´s Digest Výběr zaplavuje domácnosti s vyhlídkou na zbohatnutí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Reader ´s Digest Výběr zaplavuje domácnosti s vyhlídkou na zbohatnutí


V posledních dnech bylo dle informací vydavatele Reader ´s Digest Výběr a dle některých našich klientů oslovena v Praze zhruba 40 000 domácností dopisem o účasti v soutěži o téměř neuvěřitelné ceny. Jedinou podmínkou, pokud se soutěžící hodlá účastnit všech kol ovšem je, že si takto vylosovaný musí zakoupit knihu za cenu, která i s poštovným stojí téměř 600 korun.

Byť nabízené ceny jsou lákavé, protože jeden z vylosovaných by měl obdržet částku 3.350.000,-Kč, další dva částku 600.000,-Kč a 250.000,-Kč a další automobil Škoda Superb, tak je třeba upozornit, že skutečná šance na výhru je statisticky 0,0025 procent, tedy velmi blízká nule. Toto číslo bude ale pravděpodobně ještě menší, protože organizátor soutěže nikde neuvádí, zda se výhry rozdělí jen v rámci hlavního města nebo v rámci celé ČR. V druhém případě by šance na výhru mohla poklesnout až někam k hodnotě 0,00025 procent.
Všem spotřebitelům v této souvislosti doporučujeme, aby si v těchto případech velice důkladně pročetli, co všechno je v textu napsáno. Jedná se totiž o velmi dobře vypracovanou obchodní praktiku, kterou s ohledem na skutečnost, že všechny okolnosti z textu vyplývají, nebude ze strany ČOI patrně hodnocena jako praktika nekalá. Nadto je i v dopise uvedeno, že limitované části soutěže se dá zúčastnit i bez zakoupení publikace.
Právní oddělení Spotřebitel net

Kontakt:

Marie Vrábelová
redaktorka
vrabelova@spotrebitel.net
www.spotrebitel.net
731576521
222516521


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 2. 2012 11:58
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Spotrebitel.net (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sdružení pro spotřebitele
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.