Řád svatého Huberta se vrací na Hospital Kuks | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Řád svatého Huberta se vrací na Hospital Kuks


Kuks – Po dlouhých letech vyjednávání došlo k dohodě mezi Národním památkovým ústavem (NPÚ) a Řádem svatého Huberta, kterému bude umožněno, jako partnerovi projektu Granátové jablko, využívat několik místností na Hospitalu Kuks. Řád zde bude pořádat slavnosti a propagovat myslivost.

„Po dobu udržitelnosti projektu budeme mít k dispozici tři místnosti v prvním patře, které nám budou sloužit především jako zázemí pro naši činnost a aktivity na Kuksu. Řád byl jednou z prvních organizací, které pomohly zviditelnit tuto ztracenou barokní perlu a v rámci programu „Život v památkách“, připravujeme v letošním roce na Kuksu již tradičně první říjnovou sobotu 23. Svatohubertskou slavnost. Mimo této slavnosti uspořádáme v učebnách Hospitálu v letošním roce několik seminářů zaměřených nejen na tradice a propagaci myslivosti, ale i na výchovu lektorů pro práci s dětmi a mládeží“, vysvětluje velmistr Řádu Jan František Votava a dodává: „Tato dohoda by měla platit do roku 2020 a já věřím, že jsme teprve na začátku cesty, a že budeme moci i po tomto termínu nabídnout NPÚ zajímavou spolupráci, která pomůže prohloubit a udržet věhlas tohoto barokního skvostu“.

Dohodu zprostředkoval europoslanec Tomáš Zdechovský

„Všichni rytíři a členové Řádu svatého Huberta jsou velice rádi, že po mnoha letech vyjednávání došlo k dohodě a Řád tak získal důstojné zázemí pro svoji činnost. Velký dík patří zejména europoslanci Tomáši Zdechovskému (KDU-ČSL), který svou přízní a zájmem o Řád velice pomohl k zprostředkování této dohody,“ doplnil velmistr Votava.

Řád sv. Huberta byl založen Františkem Antonínem hrabětem Šporkem, prvním velmistrem Řádu, osvícencem a realizátorem mnoha přelomových myšlenek, mezi které patří jak Hospitál Kuks, tak i krajina kolem něho.Více informací o Řádu: http://www.radsvatehohuberta.cz/

Více k programu Granátové jablko: https://www.hospital-kuks.cz/cs/o-hospitalu/kuks---granatove-jablko
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 8. 2016 13:48
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.