Provoz mlékomatu byl zahájen | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Provoz mlékomatu byl zahájen


Ve středu 19. ledna byl zahájen provoz nově instalovaného mlékomatu v tržnici u pošty na Trávníkách. Již v první hodině provozu navštívila automat stovka zájemců o čerstvé mléko. To se zde prodává ve dvou objemech. Za půl litr čerstvého mléka zaplatíte 10 korun. Jeden litr je pak o 5 korun dražší. K prodeji jsou připraveny plastové i skleněné láhve.

Kromě mléčných produktů byly na místě připraveny i pekárenské výrobky, mezi kterými nechyběli pirohy, koláče či buchty. Přítomní lidé se zajímali také o nejrůznější recepty na přípravu domácích výrobků z mléka.
Čerstvé mléko je pro zdraví člověka velmi prospěšné. Mléčné laktobacily posilují obranu imunitního systému a oživují střevní bakteriální mikroflóru. Mléčný cukr je přirozeným pomocníkem v procesu trávení. Čerstvé mléko obsahuje také řadu minerálních látek, (například vápník, draslík, fosfor, hořčík) a vitamínů rozpustných v tucích (A, D, E, K) i ve vodě (komplex B, C). Obsah tuku se pohybuje mezi 3,5 – 4 %. Klasické polotučné mléko, které nakupujeme v supermarketu, obsahuje 1,5 – 2 % tuku.
Prodej mléka z automatů se řídí přísnými hygienickými předpisy. Každý automat má integrovaný teploměr a hlásič, který majitele okamžitě informuje, pokud dojde ke komplikacím. Pokud není mléko prodáno do 23 hodin, mlékomat se automaticky zablokuje a do provozu je uveden až po důkladném vyčištění a naplněním čerstvým produktem.
V automatu je umístěn speciální tank, který mléko uchovává čerstvé a chladí ho na asi 4 °C. Tato teplota omezuje výskyt a rozmnožování bakterií. Každé zařízení musí být před zahájením provozu zkontrolováno hygieniky a veterinárními kontrolory. Navíc jsou z něj pravidelně odebírány vzorky, které procházejí laboratorními testy.
Kontakt:

Mgr. Lenka Krupková
tisková mluvčí města Otrokovice
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
723606758
577680449


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 1. 2011 12:21
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Město Otrokovice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Město Otrokovice leží v západní části Zlínského kraje, na rozhraní tří regionů: Valašska, Slovácka a Hané - a tak se i v povaze našich obyvatel snoubí hanácká rozvážnost s valašsky tvrdou pracovitostí a slováckým temperamentem. Naše město vzniklo spojením někdejších samostatných obcí Otrokovice a Kvítkovice.

Otrokovice jsou moderním průmyslovým sídlem, jehož rozvoj byl založen ve třicátých letech 20. století výstavbou Baťových závodů a dynamiku nabral v sedmdesátých letech minulého století v souvislosti s otevřením nové pneumatikárny. V současné době je město Otrokovice se svými téměř 19 tisíci obyvateli šestým největším městem Zlínského kraje a je centrem mikroregionu zahrnujícího obce s celkovým počtem téměř 35 000 obyvatel. Svou polohou na důležitých silničních a železničních tazích jsou Otrokovice vstupní branou Zlínského kraje.

Občan města i jeho návštěvník tady najde příjemné místo k bydlení a práci, ale také k rekreaci, sportu a zábavě, místo s širokou nabídkou vzdělávacích možností a služeb.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.