Proti odvolaní ředitele Maška se postavil i Zdechovský | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Proti odvolaní ředitele Maška se postavil i Zdechovský


Havlíčkův Brod – Proti odvolání ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod MUDr. Jaromíra Maška se postavil i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Zásadně totiž nesouhlasí se všemi důvody, které ministerstvo uvedlo. Podepsal proto již petici proti odvolání a z titulu místopředsedy výboru EP pro zaměstnanost a sociální věci, a také předsedy odborné skupiny EP pro mentální zdraví, napsal ministru Vojtěchovi nesouhlasný dopis.

„Dovolte mi vyjádřit můj nesouhlas se všemi uvedenými informacemi, které tento krok zdůvodňují. Pan Mašek vedl nemocnici více než 14 let s maximálním profesním i lidským nasazením. Nemocnice pod jeho vedením byla a dosud je personálně i ekonomicky stabilizovaným zařízením. To, že svoji funkci naplňoval po všech stránkách velmi dobře, dokazuje i fakt, že jeho působení je pozitivně hodnoceno jak přímými spolupracovníky, tak i pacienty a jejich rodinami,“ uvádí mimo jiné v dopise ministrovi europoslanec Tomáš Zdechovský, který je dlouholetým předsedou odborné skupiny Evropského parlamentu pro mentální zdraví a jako havlíčkobrodský rodák zná mnohé zaměstnance, klienty i jejich rodiny.

„Pro psychiatrické pacienty je velmi důležitá stabilita a důvěra v ošetřující personál, zcela nečekané a absolutně nevěrohodně zdůvodněné odvolání ředitele ale způsobilo jen šok a nejistotu u všech zúčastněných. Z mého pohledu je proto jediným možným řešením, aby pan ministr Vojtěch přehodnotil rozhodnutí a očistil dobré jméno pana ředitele v médiích!“ komentuje situaci Zdechovský s tím, že jestli měl pan ministr s ředitelem jakýkoliv problém, měl celou situaci začít řešit jinak než okamžitým odvoláním.Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 2. 2020 18:33
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.