Projekty v realizaci a nové kontrakty v objemu 21 mil. EUR společnosti ČKD Blansko SMALL HYDRO | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Projekty v realizaci a nové kontrakty v objemu 21 mil. EUR společnosti ČKD Blansko SMALL HYDRO


Společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. má momentálně v realizaci 10 projektů. Společnost kromě projektu v České republice, realizuje projekty na Filipínách, v Řecku, Mexiku a několik projektů v Turecku. Kromě těchto projektů v realizaci, řeší ČKD Blansko SMALL HYDRO 6 nových projektů s velkou pravděpodobní uzavření smlouvy v celkovém objemu 21 mil. EUR.

Společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. má momentálně v realizaci 10 projektů. Prvním projektem v historii ČKD Blansko na Filipínách, je projekt CABULIG (2 x horizontální Francis, výkon 2 x 4,7 MW), kde proběhla expedice a byla započata montáž. Kompletně vyexpedované jsou i dodávky pro řecký projekt ILARION (1 x horizontální Francis, výkon 4,2 MW). Expedice probíhala v několika etapách, v průběhu 36. týdne proběhla expedice posledních nadrozměrných částí (generátor a turbína). Na území České republiky se finalizují dodávky pro projekt ČESKÉ ÚDOLÍ (1 x horizontální S-Kaplan, 230 kW), kde v minulých týdnech proběhla expedice a nyní probíhá montáž. Společnost řeší ale projekty i na dalších, vzdálenějších a výhledově velmi perspektivních trzích, konkrétně na trzích Turecka a Mexika. U projektu SARIGÜZEL (Turecko, 1 x horizontální Francis, výkon 3,5 MW) proběhla v průběhu 36. týdne přejímka za účasti zákazníka a začátkem října 2011 se plánuje expedice všech částí k zákazníkovi. Další dva projekty na tureckém trhu, projekt KAVSAK BENDI (1 x vertikální Francis, výkon 5,7 MW) a KANDIL (1 x horizontální Francis, výkon 4,7 MW) jsou ve fázi rozpracovanosti. U projektu ARCO IRIS (Mexiko, 2 x vertikální 5-dýzová Peltonova turbina, výkon 2 x 4,0 MW) probíhá aktuálně výroba, její dokončení a přejímka by měla proběhnout v první dekádě prosince 2011. Na tureckém trhu získala společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO ale i další projekty, jedná se o projekty ORTACAG (1 x vertikální 6-dýzová Peltonova turbina, výkon 13,4 MW), ARAKLI–4 (2 x horizontální 2-dýzová Peltonova turbina, výkon 2 x 4,6 MW) a DOGAN (1 x horizontální 2-dýzová Peltonova turbina, výkon 11,4 MW). Kontrakty byly uzavřeny v květnu tohoto roku.

Obchodní a projekční oddělení ale řeší již i další tzv. „hot tendry“, tj. tendry s velkou pravděpodobností podpisu. „Před podpisem smlouvy se v tuto chvíli nachází 6 projektů,“ uvedl Petr Kligl, vedoucí obchodně-realizačního oddělení ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. Jedná se o projekty na Slovensko, do Indonésie, Salvadoru, Mexika, Ekvádoru a do Ázerbájdžánu. Všechny tyto kontrakty v celkovém objemu cca. 21 mil. EUR by měly být podepsané ještě do konce roku 2011.

Společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO musela před nedávnem i vzhledem k velkému nárůstu zakázek posílit svůj pracovní tým. „Když se firma v roce 2007 rozjížděla, měla tři kmenové zaměstnance, dnes nás je již necelých 70. K personálnímu posilování dochází napříč všemi odděleními,“ uvedl Petr Kligl.

Co se další strategie společnosti týče, i nadále se ČKD Blansko SMALL HYDRO plánuje soustředit na trhy s největším potenciálem, tedy na Turecko, Indonésii, Filipíny, Střední a Jižní Ameriku. Největšími konkurenty společnosti, jsou zejména firmy z Rakouska a Německa, cenou nejvíce konkurují výrobci z Číny. „Z hlediska konkurenceschopnosti výhledově zvažujeme částečný transfer naší výroby do Turecka nebo Asie s ohledem na daný trh,“ uvedl Petr Kligl. Dalším důležitým bodem strategie společnosti je vlastní vývoj. „V současné době nabízíme technologii až do výkonu 20 MW, stejně tak jako dodávky celé technologie na klíč (EPC). Přizpůsobujeme se tak trhu, jelikož si to trh žádá a my to umíme zajistit,“ dodal Petr Kligl.

ČKD Blansko Holding, a.s. je přímým pokračovatelem ČKD Blansko, strojírenské firmy s bohatou historickou tradicí. Počátky strojírenské výroby v místě sídla společnosti se datují od roku 1698. ČKD Blansko se již více než 100 let specializuje v produkci vodních turbín a poskytuje kompletní hydrotechnické zařízení vodních elektráren dle různých požadavků a specifik zákazníka. Výrobní možnosti podniku umožňují zabývat se rovněž opracováváním svařenců podle specifických potřeb zákazníka. Na podzim roku 2007 založila společnost ČKD Blansko Holding, a.s. dceřinou společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. Společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. navazuje na tradici dodávek vodních turbín a hydrotechnických zařízení pro malé vodní elektrárny. Produkty z ČKD Blansko Holding, a.s. jsou využívány po celém světě a nesou pečeť kvality českého strojírenství. ČKD Blansko Holding, a.s. je členem skupiny JSC Tyazhmash.

Kontakt:

Lenka Holubová
PR a Marketing
lenka.holubova@ckdblansko.cz
+420516401111


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 9. 2011 14:37
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: ČKD Blansko Holding, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vodní turbíny a hydrotechnická zařízení pro malé a velké vodní elektrárny, kooperace a svařence.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.