Prezident i ministr kultury podporují snahu zapsat broumovské kostely do UNESCO | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Prezident i ministr kultury podporují snahu zapsat broumovské kostely do UNESCO


Úvodní odstavecPraha/Broumov – K dlouholeté snaze o zápis broumovských kostelů na seznam UNESCO se přidal prezident Miloš Zeman, ministr kultury Daniel Herman nebo královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Jednal s nimi europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který ve spolupráci s děkanem Martinem Lanži a dalšími lidmi připravuje potřebné kroky pro zápis.

„Podpora pana prezidenta i ministra kultury o větší památkovou ochranu a význam Broumovska mě velmi potěšila. V současné době se připravuje dokumentace pro skupinu broumovských kostelů, která je potřebným krokem na cestě k zápisu těchto unikátních architektonických staveb na seznam UNESCO,“ popsal Zdechovský, který dlouhodobě upozorňuje na fakt, že v Královéhradeckém kraji se nenachází žádná památka UNESCO.
Broumovská farnost, pod kterou spadá třináct unikátních kostelů známých pod spojením broumovské kostely, se dlouhodobě snaží o záchranu těchto památek a navrácení kulturního života. „Máme skvělý tým složený z odborníků, díky němu se nám daří věci posouvat dopředu,“ sdělil broumovský děkan Martin Lanži, který výstavu o broumovských kostelech přivezl minulý rok do Bruselu.
Broumovská farnost připravila projekt s názvem Pro život kostelů Broumovska, který počítá nejen s rekonstrukcí staveb, ale také s obnovou a posílení kulturně-společenských vazeb v rámci celého regionu. Kostely byly postaveny podle plánů nejlepších architektů své doby, Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce v poměrně krátkém časovém rozmezí mezi lety 1709 – 1743. Klášter od DIentzenhofera najdete i v sousedním Polsku ve městě Legnickie Pole.
Kontakt:

Jitka Fialová
mediální poradce
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 6. 2016 18:24
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.