Předsedkyně Kontrolního výboru zkritizovala Babiše za Čapí hnízdo | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Předsedkyně Kontrolního výboru zkritizovala Babiše za Čapí hnízdo


Brusel/Praha – Nebývale ostře se pustila do českého ministra Andreje Babiše za jeho konflikt zájmu a za kauzu Čapí hnízdo také předsedkyně Kontrolního výboru Ingeborg Grässle (EPP). Ta vítá, že kauzu začala vyšetřovat policie a OLAF.

„Už několik let se výbor Evropského parlamentu pro kontrolu rozpočtu zabývá problémy správy a kontrolních orgánů v České republice včetně případu Čapího hnízda a obvinění z možného zneužití evropských dotací. Vítám, že se případem zabývá OLAF a policie České republiky. Lituji, že se dříve v tomto případě neřešil střet zájmů,“ kritizuje Babiše ve svém prohlášení uznávaná německá europoslankyně Grässle.
Grässle opakovaně Babiše na jeho střet zájmu upozorňovala
„Během naší návštěvy České republiky na jaře 2014 jsme se snažili upozornit na tento problém, stejně tak jako na ostatní případy podvodů a zneužití fondů. Je důležité vzít v potaz, že to budou čeští daňoví poplatníci, kdo zaplatí za to, když nebudou dodržována pravidla čerpání evropských peněz, o zadávání veřejných zakázek a další evropské předpisy,“ uvedla německá europoslankyně.
Podle Grässle je nepřípustné, aby členové vlády, kteří jsou z hlediska své oficiální funkce garantem řádného užívání fondů, zároveň z těchto fondů měli prospěch a mohli ovlivnit způsoby, jakými jsou tyto fondy přidělovány a jejich použití kontrolováno. „To vrací vnímání Česka na úroveň afrických zemí,“ dodala europoslankyně
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 3. 2016 9:38
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.