Pozvánka na odstřel | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pozvánka na odstřel


Akciová společnost Holcim Česko připravila na tento víkend, při příležitosti Evropských dnů minerálů, Den otevřených dveří v pískovně Čeperka a lomu v Prachovnicích.

V sobotu 14. 5. se v osm ráno otevře veřejnosti lom v Prachovnicích a program určitě stojí za pozornost. Návštěvníci si pod odborným dohledem prohlédnou rozsáhlý lom, dozvědí se podrobnosti o geologické skladbě Železných hor. Hovořit se bude o tom, jakým rostlinám a živočichům se v lomu daří, například odstřely vápence otevřely nové jeskynní útvary, v kterých zahnízdili netopýři. Ale bude se mluvit také o podzemních vodách, jak se těží vápenec pro výrobu cementu, jaké povinnosti má střelmistr a co bude s lomem po jeho vytěžení. Tečku za celým programem udělá v pravé poledne slavnostní odstřel. Pořadatelé doporučuji na návštěvu lomu pevnou obuv.

Už od den dřív, tedy v pátek 13.května, se veřejnosti otevře také Pískovna v Čeperce na Pardubicku. Zde se návštěvníci dozvědí vše o těžbě a následném využití písku, rekultivacích a nově vzniklých vodních plochách. I tady se návštěvníkům budou věnovat odborníci se zajímavým výkladem a fundovanými odpověďmi na případné dotazy.
Kontakt:

Bc. Martin Němec
PR manager
nemec@inprinthk.cz
www.inprinthk.cz
+420777870563


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1176

Vydáno: 13. 5. 2011 8:52
Kategorie: Cestování
Název zdroje: IN PRINT HK public relations (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.