Postřehy z veletrhu MIPIM 2012 - žádný důvod k optimismu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Postřehy z veletrhu MIPIM 2012 - žádný důvod k optimismu


Skončil 23. ročník realitního veletrhu MIPIM 2012, který se tradičně konal ve Festivalovém paláci v Cannes. Účast byla nižší než loni a již vůbec se nedá srovnat s předchozími roky. Oficiální zprávy pořadatelů a vystavujících budou jistě plné optimismu. Lze očekávat věty typu, že development a realitní trh se dostávají ze svého dna. Pro jistotu však přidáváme ještě nezaujatý pohled a pár zajímavých postřehů.

Je pravdou, že na stánky se vrací velkolepé a velkoryse pojaté projekty, ale novinkou je, že téměř každý vystavovatel bez obalu přizná, že není ani developer ani architekt, jen shání investora. Je jedno jestli se jedná o ostrov, který se díky investorovi může stát turistickým rájem (mimochodem takových projektů zde bylo opravdu dostatek) nebo o solitérní budovu v Brně (wellnes vedle Holiday Inn), uvedla Pavlína Hajnová, analytička realitního trhu, Centers DATA.
Nejděsivější byla prezentace Jekatěrinburgu, který plánuje vystavět panelové sídliště, které jsou dobře známy z dob totality – vypadalo to, jako by zbyly z éry Sovětského svazu panely, které je nutné rychle a bez úprav spotřebovat. Nová zástavba na ploše 1 300 hektarů nabídne do roku 2026 domov pro 325 000 šťastných lidí. Jedinou změnou oproti nám známým sídlištím je pokus o dostatek parkovacích míst. Kde se však takové množství lidí objeví, není známo.
Stánky byly letos designované ve znamení čistých linií a minimalismu. Nechyběly samozřejmě výjimky jako stánek Regionu Rostov stylizovaný do podoby cirkusu a varieté. Nejhezčí model ztvárňoval revitalizaci centra Lyonu – zajímavý byl i tím, že představoval jednu z mála revitalizací centra města.

Nově se prosazujícím tématem MIPIMu byla ekologie a dlouhodobě udržitelný rozvoj, jeho naplňování při tvorbě urbanistických strategií a městské infrastruktury. Mezi nejzajímavější myšlenky patřily architektonické návrhy obytných mostů, na nichž se pěstuje zelenina a ovoce pro město ve městě.
Českou republiku prezentovala města Praha, Brno, Ostrava a Středočeský a Moravskoslezský kraj. Posledně jmenovaný nebyl pohromadě s českou výpravou, ale vybral si strategické místo vedle metropole Řím.
Kontakt:

Adéla Babišová
Marketing & PR Director
a.babisova@centers.cz
www.centers.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 3. 2012 15:44
Kategorie: Reality
Název zdroje: Centers Publishing, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.