Posledním přírůstkem do AKU programu firmy STIHL je řetězová pila MSA 160 C-BQ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Posledním přírůstkem do AKU programu firmy STIHL je řetězová pila MSA 160 C-BQ


Společnost Andreas STIHL uvádí poslední letošní novinku ve svém akumulátorovém programu, který tak čítá hned sedm výrobků v pěti rozdílných produktových kategoriích. Nováčkem je vůbec první akumulátorová řetězová pila v historii firmy, která již několik desetiletí udává trendy ve vývoji motorových pil. STIHL MSA 160 C-BQ přináší vysoký výkon a pracovní komfort. Osvědčí se jako ideální pomocník při řezání palivového dříví, péči o pozemek a zahradu, při dřevostavbách na kutilské i profesionální úrovní a také pro řezání v uzavřených prostorech. Je vybavena novým pilovým řetězem 1/4"-PM3 s nízkými vibracemi a malými zpětnými rázy. Ten byl speciálně vyvinut pro lehké a kompaktní motorové pily. Lišta o velikosti 30 cm je vhodná na větve a malé stromy o průměru do 20 cm. Srdcem pily je bezkomutátorový motor EC, jež získá až o 55 % více výkonu z akumulátoru a přitom jej šetří, neboť životnost akumulátoru stoupne až o 70 %. Mimo to přesvědčí nízkou hmotností, kompaktními rozměry a mechanickými díly téměř nepodléhajícími opotřebení.

Pila MSA 160 C-BQ neslevuje z vybavení, na které jsou uživatelé zvyklí u klasických motorových nebo elektrických pil STIHL: ergonomická a snadno ovladatelná rukojeť, otvírání a uzavírání olejové nádrže bez použití nářadí, rychloupínání řetězu apod. V nabídce jsou hned tři typy akumulátorů a dvě nabíječky. Všechny tyto akumulátory a nabíječky jsou kompatibilní s ostatními AKU výrobky STIHL a VIKING, jak se můžete ostatně přesvědčit i na tomto videu (technický popis a cena je na konci TZ).

Akumulátorová řada STIHL

Akumulátorové přístroje jsou běžně známé již delší dobu a pro své výhody u zákazníků velmi oblíbené. Přebírají totiž to nejlepší ze strojů vybavených spalovacím motorem i přístrojů elektrických, ale nevykazují nedostatky těchto technických řešení. Jsou velmi snadno ovladatelné a nekladou prakticky žádné nároky na údržbu. Přitom pracují tiše, bez emisí výfukových spalin a nejsou omezeny v pohybu elektrickým kabelem. Akumulátorový program STIHL/VIKING však posunul využití akumulátorové technologie do nové dimenze výkonu, systému kompatibility přístrojů, akumulátorů a nabíječek.

Srdcem všech přístrojů je kvalitní lithium-iontový akumulátor, který je nabízen ve třech různých výkonnostních třídách. Pro nabíjení těchto akumulátorů je variantně nabízena buď standardní nabíječka nebo rychlonabíječka s integrovaným vzduchovým chlazením. Největší předností tohoto systému přístrojů, akumulátorů a nabíječek je jeho vzájemná kompatibilita. Pokud se tak vlastník některého akumulátorového přístroje rozhodne pro nákup dalšího, není nezbytně nutné kupovat další akumulátor a samozřejmě ani nabíječku.

Do rodiny akumulátorových výrobků STIHL patří:
• zahradní nůžky – STIHL HSA 65 a 85
• zahradní sekačka VIKING MA 339
• vyžínače STIHL FSA 65 a 85
• foukač – STIHL BGA 85
• pila – STIHL MSA 160 C-BQTechnický popis STIHL MSA 160 C-BQ:

Cena bez baterie a nabíječky 7 890 Kč
Pilový řetěz Oilomatic (dělení/typ) 1/4" PM3
Technologie akumulátoru Lithium-Iontový
Hmotnost včetně akumulátoru kg dle použitého typu akumulátoru
Hmotnost bez akumulátoru kg 3,2
Akustický tlak dB(A) 88
Akustický výkon dB(A) 99
Vibrace vlevo/vpravo m/s² 2,0/2,0


Výrobky STIHL nehledejte v hobbymarketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a jeho účel optimální. Prodejce předá stroj připravený k provozu a informuje vás o správné a bezpečné obsluze, případně poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků.

Podrobné informace o produktech STIHL najdete na www.stihl.cz, kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce i na bezplatné infolince 800 555 226.

Více na na http://www.maxmediapr.cz/presscentrum/stihl
Kontakt:

Krystof Sabacky
Managing Director
krystof@maxmediapr.cz
www.maxmediapr.cz
272 911 403


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2011 9:36
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: maXmedia (GSMA group) (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
maXmedia nabízí tým profesionálu a poskytuje komplexní sluzby v oblasti public relations. Je součástí GSMA group, do které ještě patří agentura GSMA a WTF Entertainment. Díky tomu dokáze nabidnout podstatne vice nez jen bezchybne PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.