Portál Střídavka žádá norské velvyslanectví o pomoc dětem v Česku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Portál Střídavka žádá norské velvyslanectví o pomoc dětem v Česku


V současné době se někteří čeští občané a organizace obracejí na norské velvyslanectví v Praze v souvislosti s kauzou dětí Michalákových, odebraných v Norsku jejich rodičům. Webový portál Střídavka však nyní na ambasádu oslovuje s opačnou prosbou: pomozte dětem v Česku.

„Je samozřejmě správné snažit se dostat děti zpět k rodičům i v Norsku. Proč nás ale tento jeden případ trápí víc než desetitisíce případů ničení rodinných vazeb v Česku? Kde jsou davy lidí - včetně politiků - píšící články na jejich podporu, organizující petice, demonstrace a celonárodní sbírky?“, ptá se Aleš Hodina, zakladatel portálu Střídavka.

Hodina upozorňuje, že k oddělování dětí od rodičů u nás dochází hojně zejména v případech rozvodu nebo rozchodu rodičů. Česká juvenilní justice - na rozdíl třeba právě od skandinávských zemí – stále preferuje porozvodovou péči jen jednoho z rodičů. Druhého odstaví a umožní mu jen občasné návštěvy. Ten je pak v podstatě ve stejné pozici vůči svým dětem, jako je nyní paní Michaláková v Norsku.

Pokud rodiče a děti nejsou dostatečně spolu, odcizují se. Přidá-li se k tomu ještě nějaká forma manipulace dětí (ať už pěstouny, nebo druhým rodičem), vzniká u nich syndrom zavrženého rodiče (SZR). Dítě rodiče odmítá, ten jej ztrácí. Podle odborných odhadů v České republice SZR ročně postihuje kolem 7000 dětí. (http://www.stridavka.cz/syndrom-jako-psychicke-tyrani-ditete.html)

Norské velvyslanectví má samozřejmě velmi omezené možnosti zasahovat v České republice ohledně českých dětí. Norsko se však v poslední době u nás v podobné záležitosti angažovalo – spolu s dalšími zeměmi zaslalo otevřený dopis české vládě, kde ji v souladu s mezinárodními závazky vyzývá k intenzivnějšímu boji proti korupci. Hodina připomíná, že nejen boj proti korupci, ale i právo dětí na péči obou rodičů je součástí mezinárodních závazků České republiky.

Text dopisu norskému velvyslanectví: http://www.stridavka.cz/prosba-o-pomoc-norskemu-velvyslanectvi.html
Kontakt:

Aleš Hodina
provozovatel
info@stridavka.cz
http://www.stridavka.cz
605551551


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 12. 2014 23:15
Kategorie: Politika
Název zdroje: Střídavka (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Stridavka.cz - portál nejen o péči o děti po rozvodu
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.