Portál Střídavka iniciuje hromadnou stížnost proti diskriminaci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Portál Střídavka iniciuje hromadnou stížnost proti diskriminaci


STÁHNOUT system-musi-byt-zmenen.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Proti fungování juvenilní justice a dlouhodobé nečinnosti státních úřadů, které tolerují diskriminaci rodičů a dětí ztrátou rodičovské péče, se ohrazuje webový portál Střídavka. A iniciuje na svých stránkách hromadnou stížnost.

"Adresujeme ji Úřadu vlády, Ministerstvu spravedlnosti a Ministerstvu práce a sociálních věcí. Tedy orgánům, které jsou zodpovědné za rodinnou politiku a legislativu," říká Aleš Hodina, provozovatel portálu Střídavka. Podle Hodiny jen za první den stížnost odeslalo mnoho desítek lidí.

Podstatu problému vidí v tom, že úřady stavějí rodiče při rozchodu proti sobě a nutí je bojovat o výlučnou péči o dítě. Měly by však zachovávat přirozené právo obou rodičů vychovávat své potomky a právo dětí na péči obou svých rodičů. Té se však v praxi dostává jen několika procentům dětí z rozpadlých rodin. Ostatní přicházejí o výchovu jednoho z rodičů, jeho péči, úzkou rodinnou vazbu s ním. Z těchto rodičů se pak stávají jen tzv. víkendoví "stykači", i když by chtěli o své děti řádně pečovat.

Jaký efekt by měla stížnost mít? "Úřady jsou podle správního řádu povinny do 60 dnů každému stěžovateli odpovědět," vysvětluje Aleš Hodina. "Měly by se vypořádat s tím, proč jsou diskriminovány děti a jejich rodiče ničením vzájemných rodinných vazeb. A především by měly uvést, jaká opatření přijmou k nápravě."

Těmito opatřeními mohou být úpravy příslušných zákonů, ale i změna přístupu justice a sociálních odborů k zachování péče obou rodičů.

Stížnost naleznete zde: http://www.stridavka.cz/stiznost-statnim-uradum.phpKontakt:

Aleš Hodina
provozovatel
info@stridavka.cz
http://www.stridavka.cz
605551551


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 1. 2014 20:57
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Střídavka (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Stridavka.cz - portál nejen o péči o děti po rozvodu
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.