Portál bab.la a blog Lexiophiles vyhlašují výsledky soutěže o 100 největších jazykových nadšenců roku 2012 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Portál bab.la a blog Lexiophiles vyhlašují výsledky soutěže o 100 největších jazykových nadšenců roku 2012


(Hamburk, 31. května 2012) Jazykový portál bab.la a jazykový blog Lexiophiles dnes vyhlašují výsledky soutěže o 100 největších jazykových nadšenců roku 2012. Je to pravděpodobně nejrozsáhlejší soutěž svého druhu – obdrželi jsme 935 nominací (o 26 % více než minulý rok) a skoro 30 000 hlasů.

Soutěž si klade za cíl najít největší jazykové nadšence napříč všemi jazyky světa. Hledá se na blozích, na Facebooku a na Twittru. Všichni účastníci jsou rozděleni do čtyř kategorií: blogy o učení jazyků, blogy jazykových odborníků, jazykové profily na Facebooku a jazykové profily na Twitteru.

"Pozitivní odezva jazykové komunity nám udělala velkou radost. Z tisíců hlasů, komentářů, statusů a tweetů úplně sálá nadšení pro jazyky," říká manažerka projektu Stefanie Huschner. "I tento rok musíme ocenit rozmanitost obsahu a stylu účastníků. Někteří píší akademicky a používají reference, zatímco jiní jen rychle něco nasdílí. Oba styly se ale setkaly s úspěchem."

Světoběžník Benny, autor blogu Fluent in 3 Months, se snaží naučit řeč země, po které cestuje, během tří měsíců. Už jednou se v kategorii blogů o učení jazyků umístil na prvním místě. Kategorii blogů jazykových odborníků vyhrál blog Translation Guy Blog, ve kterém výkonný ředitel překladatelské firmy píše o překladatelském byznysu. Translation Guy Ken Clark se také stal vítězem kategorie Twitter. Tweetuje o lokalizaci, tlumočení a dalších tématech spojených s překládáním. Nejúspěšnější profil na Facebooku je Jezyk Niemiecki, na kterém najdete videa, odkazy a průzkumy týkající se německého jazyka.

Poprvé v pětileté historii soutěže obsadil jeden jazykový nadšenec dvě první místa - v kategorii blog a společenská síť. Translation Guy Ken Clark se díky úspěšnosti svého blogu dokázat prosadit i v mikroblogerské sféře. Tento trend jsme zaznamenali i u mnoha dalších účastníků. Mnozí tradiční blogeři se svými čtenáři komunikují pomocí Facebooku a Twittru.

Každoroční soutěž je založena na spolupráci portálu bab.la, blogu Lexiophiles a uživatelů. Uživatelé nominují blogy a profily na Twittru a na Facebooku a poté hlasují pro své favority. Celkové hodnocení je založeno z poloviny na hlasech uživatelů a z poloviny na objektivních kritériích.

"Rádi bychom poděkovali všem jazykovým nadšencům za účast v naší soutěži. V porovnání s předchozím rokem se zdá, že se soutěžící snaží více vyniknout. Doporučuji podívat se na vítězných 25 soutěžících v každé kategorii. Jejich stránky jsou kreativní a zároveň jsou výborným zdrojem informací," vysvětluje Stefanie Huschner.

Výsledky soutěže o 100 největších jazykových nadšenců roku 2012 jsou na adrese:

http://cs.bab.la/novinky/top-100-language-lovers-2012


O blogu Lexiophiles a portálu bab.la:

Jazykový blog Lexiophiles (http://www.lexiophiles.com) je provozován jazykovým portálem bab.la. Mezinárodní tým blogerů zde píše o jazycích a kultuře jak v angličtině, tak v dalších jazycích.
bab.la (http://bab.la/) je interaktivní jazykový portál, který zcela zdarma nabízí překladové slovníky, slovíčka na kartičkách, jazykové testy a jazykové hry. V současné době je dostupný v 21 jazycích (anglicky, arabsky, čínsky, česky, dánsky, nizozemsky, v esperantu, francouzsky, německy, hindsky, italsky, japonsky, korejsky, polsky, portugalsky, rumunsky, rusky, španělsky, svahilsky, švédsky a turecky) a funguje na principu Wikipedie, což uživatelům umožňuje spoluvytvářet obsah a poskytovat zpětnou vazbu. bab.la byla založena v roce 2007 Dr. Andreasem Schroeterem a Patrikem Ueckerem.Kontakt:

Kateřina Šedo
Koordinátorka českého obsahu
katerina@bab.la
http://cs.bab.la
+49 40 707080950


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2012 15:48
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: bab.la GmbH (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Jazykový portál bab.la (http://bab.la) nabízí zcela zdarma překladové on-line slovníky, jazykové testy a mnoho dalšího už pro 21 jazyků. Uživatelé se mohou aktivně podílet na tvorbě slovníků, testů, kartiček se slovíčky a dalších jazykových pomůcek a diskutovat na fóru o jazykových problémech. Portál byl založen v roce 2007 jako místo, kde se mohou setkávat jazykoví nadšenci a vzájemně si pomáhat při učení cizích řečí.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.