POLITICI NABÍZÍ SPOLUJÍZDU AUTEM NA INTERNETU! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


POLITICI NABÍZÍ SPOLUJÍZDU AUTEM NA INTERNETU!


Unikátní akce se zúčastní významní čeští politici. Předseda poslaneckého klubu TOP09 Petr Gazdík, poslankyně Lenka Andrýsová i náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš nabídnou možnost spolujízdy ve svém autě. Stane se tak prostřednictvím největšího českého portálu zabývajícího se zprostředkováním spolujízdy – Jízdomat.cz. První jízda Petra Gazdíka proběhne ve čtvrtek 18. srpna na trase Praha – Brno – Uherské Hradiště a Uherský Brod. Přihlášení na jízdu bude registrovaným uživatelům umožněno od pondělí 15. srpna. Uživatelé portálu a především studenti tak mají možnost přisednout si do auta k politikům a dělat jim společnost na zvolené trase.

Petr Gazdík, předseda poslanců TOP09: „Když jsem byl na vojně, velmi často jsem jezdil z Prahy domů stopem. Od té doby cítím, že bych tuto službu chtěl lidem vracet. Stopaře beru často a rád, proto se mi tato akce líbí. Jezdím pravidelně každé pondělí a věřím, že především trasa Praha – Brno bude velmi oblíbená. Budu si moci se svými stopaři popovídat a oni mě poznají i jinak, než jen z televize.“

Spolujízda je jeden ze způsobu cestování, který má obrovský potenciál. Představuje pro řidiče možnost, jak zaplnit místa v autě a snížit své náklady na cestu. Pro cestující je tato varianta pohodlný, rychlý
a hlavně levnější způsob dopravy než jakým je vlak nebo autobus. Navíc tento druh cestování pomáhá šetřit životní prostředí a nabízí možnost seznámit se s novými lidmi.

Jan Mittner, ředitel společnosti Jízdomat, s.r.o.: „Systém na internetu funguje pro všechny uživatele stejně. Politik, který pojede autem na své pravidelné trase (např. Praha-Zlín, Praha-Ostrava apod.) nabídne na Jízdomatu možnost svezení. Ti se pak mohou na danou jízdu přihlásit. Výběr omezeného počtu pasažérů je samozřejmě limitován kapacitou vozu a z bezpečnostních důvodů bude výběr spolujezdců proveden skrze profily na Facebooku.“

Jízdomat svým uživatelům nabízí využití doplňkových služeb, jako je vyhledání podobné vhodné trasy
a uložení oblíbené. Uživatel poté obdrží upozornění vždy, když některý z řidičů vyhovující trasu vytvoří.
Další službou je hodnocení řidičů podle spokojenosti a sdílení názorů s ostatními uživateli. Kolik palců nahoru asi dostanou čeští politici?

---

Jízdomat.cz je portál zaměřený na zprostředkování spolujízdy. Pomocí vyspělých technologií (Google maps, Facebook) umožňuje svým uživatelům velice pohodlné ovládání. Na podzim roku 2010 jej se svými kolegy založil student VŠE Jan Mittner, který během svého studia postrádal přehledný a kvalitní web pro domlouvání spolujízdy. Ačkoli v době vzniku nebyl Jizdomat.cz prvním portálem svého druhu v České republice, díky novým prvkům a snadnému ovládání se zařadil mezi jedničky českého trhu.

Jízdomat.cz za krátkou dobu dokázal přilákat 40 000 návštěvníků měsíčně, 9 000 registrovaných uživatelů, 30 000 fanoušků na Facebooku a nadále rychle roste.
Kontakt:

Martina Čmielová
PR manažer
martina.cmielova@jizdomat.cz
www.jizdomat.cz
777 087 320


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 8. 2011 13:36
Kategorie: Politika
Název zdroje: Jizdomat.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Jízdomat.cz je portál zaměřený na zprostředkování spolujízdy. Pomocí vyspělých technologií (Google maps, Facebook) umožňuje svým uživatelům velice pohodlné ovládání. Na podzim roku 2010 jej se svými kolegy založil student VŠE Jan Mittner, který během svého studia postrádal přehledný a kvalitní web
pro domlouvání spolujízdy. Ačkoli v době vzniku nebyl Jizdomat.cz prvním portálem svého druhu v České republice, díky novým prvkům a snadnému ovládání se zařadil mezi jedničky českého trhu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.