Policie rozprášila mezinárodní gang okrádající české seniory | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Policie rozprášila mezinárodní gang okrádající české seniory


Vratislav, Polsko - Mezinárodní spolupráce vedla k zadržení členů organizované skupiny, která okradla nejméně dvě desítky českých a německých seniorů v letech 2019 až 2021. Podvodníci používali k vylákání peněz od seniorů známou metodu, kdy se vydávali za jejich vnuka či vnučku. Podle policistů způsobil gang, který operoval ve Vratislavě, škodu ve výši 1 300 000 polských zlotých.

Policie spustila akci v polovině února, kdy v Polsku zadržela muže české a ženu polské národnosti, oba jsou nyní ve vazbě. Na jejich dopadení se podílel mezinárodní vyšetřovací tým složený z členů státního zastupitelství ve Vratislavi, Mnichově a Brně. Spolupráci maximálně podpořily Eurojust a Europol.

Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který se problematice věnuje, se jedná o velký úspěch. „Mám upřímnou radost, že se podařilo na základě mezinárodní spolupráce chytit nebezpečné podvodníky, kteří si svým protiprávním jednáním přišli v přepočtu na téměř sedm milionů českých korun,“ uvedl.

„Jakoukoliv realizaci, při které se podaří zadržet organizovanou skupinu osob, která si za své oběti vybírá naše nejstarší spoluobčany, považujeme za ohromný úspěch a jasný signál veřejnosti, že nám tato problematika rozhodně není lhostejná,“ uvedla v tiskové zprávě Policie ČR náměstkyně ředitele Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezídia Radka Drexlerová.

Policie se věnuje podvodům na seniorech s maximálním úsilím, má však omezené personální kapacity. „Policie odvádí skvělou práci, nicméně by potřebovala více lidí, kteří by se soustředili na tyto podvody. V minulosti častokrát vázla přeshraniční spolupráce mezi policejními týmy, tento případ však ukázal, že země dokážou skvěle koordinovat společný postup a rychle zasáhnout,“ doplnil Zdechovský, který chce v České republice otevřít otázku zvýšení trestní sazby u těchto podvodů. Na této problematice aktuálně spolupracuje s právníkem a poslancem Alešem Dufkem a senátorkou Miluší Horskou (oba za KDU-ČSL).Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 2. 2022 16:30
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.