Pokles cen v hotelech o 3%, zpráva Hotels.com | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pokles cen v hotelech o 3%, zpráva Hotels.com


Hotels.com“/>Po celém světě během tohoto léta klesly průměrné ceny za hotelové pokoje, podle Hotels.com Hotel Price Index (HPI).

Toto je první meziroční pokles cen, měřeno čtvrtletně od začátku fungování rejstříku cen ubytování v hotelech Hotels.com Hotel Price Index v lednu 2004.

Průměrná cena, kterou turisté zaplatili za hotelový pokoj v období červenec-září 2008 celosvětově klesla o 3%, v porovnání se stejným obdobím roku 2007.

Tento celosvětový pokles cen o 3% byl vyvolán poklesy cen za hotelové pokoje po celém území Severní Ameriky (kde ceny klesly o 5%), Latinské Ameriky (kde šly ceny dolů o 1%) a v Karibské oblasti (pokles cen o 4%).

V Asii se ceny v tomto období udržely na stejné úrovni. V Evropě ceny stouply o 2%, protože hoteliéři se všeobecnému trendu postavili, a snažili se ceny během letních měsíců udržet, a zejména hotely v Paříži, berlínské hotely a hotely v Římě držely ceny stabilní.

David Roche, ředitel společnosti Hotels.com Worldwide, k tomu říká: „Zejména hotely na obou amerických kontinentech pociťují následky širšího globálního hospodářského poklesu, ke kterému došlo v průběhu posledních šesti až devíti měsíců, a my jsme už zaznamenali rozsáhlé snižování cen. Majitelé, kteří provozují hotely v USA, budou pravděpodobně muset snižovat ceny ještě více, pokud chtějí v nadcházejících měsících udržet obsazenost.“

„Oproti tomu, hoteliéři v Evropě jsou méně tlačeni k tomu, aby snižovali ceny, a v jejich prospěch hrají i adekvátní letní výkony – tradiční evropská cestovní špička – která jim pomohla jejich sazby udržet.“

„Evropské ceny však nyní začínají jít dolů, a je pravděpodobné, že v průběhu roku 2009 bude po celém kontinentě, ve všech hlavních destinacích cestovního ruchu, narůstat počet velmi výhodných možností hotelového ubytování.“

Kontakt:

Laure Mondon
Online News & PR Coordinator
pr@webcertain.com
+44(0) 190478003
+44(0) 190478003


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 1. 2009 12:05
Kategorie: Cestování
Název zdroje: WebCertain (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Multilingual Web Marketing Company offering a greater range of service and language available from one team anywhere in the world.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.