Po zásahu europoslance Zdechovského přehodnotily úřady případ důchodce Krutiše | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Po zásahu europoslance Zdechovského přehodnotily úřady případ důchodce Krutiše


Znojmo – Na případ důchodce ze Znojma Eduarda Krutiše, který je nemocný a doslova přežíval den ze dne na ubytovně, upozornil úřady europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Po této intervenci, která se dostala až na ministerstvo práce a sociálních věcí, přiznal Úřad práce panu Krutišovi měsíční příspěvek na péči 8 000 Kč. Do té doby pobíral 800 Kč, které nestačily ani na uhrazení poplatků na léky.
„Po přezkoumání jeho zdravotního stavu mu úřad zvýšil dávku z 800 Kč na 8000 Kč. Nyní čeká na invalidní důchod, který přijde 8. července. V peněžence má 60 Kč. Špatně zvládá momentální počasí, motá se mu hlava, ale těší se na důstojnější život, který mu pomohl vrátit Tomáš Zdechovský,“ popsal návštěvu u Eduarda Krutiše předsedal znojemských lidovců Marek Venuta, který také europoslance na tento případ upozornil a požádal o pomoc.
V roce 2003 byl posudkovým lékařem E. Krutišovi určený třetí stupeň bezmocnosti. Důsledkem tzv. Drábkovy reformy mu byla bezmocnost snížena na první stupeň, což automaticky znamenalo snížení nároku na péči. „Podařilo se nám, aby v květnu pana Krutiše znovu vyšetřil lékař, který konstatoval, že na základě dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, mu má být přiznán vyšší příspěvek na péči. Oceňuji velmi dobrou spolupráci se znojemským odborem sociálních věcí, který po mém upozornění vyslal za panem Krutišem sociálního pracovníka a začal se případem také zabývat,“ zhodnotil Tomáš Zdechovský.

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 7. 2015 13:11
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.