Penny klame spotřebitele a zneužívá logo s Českou kvalitou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Penny klame spotřebitele a zneužívá logo s Českou kvalitou


Sdružení Spotřebitel net je vážně znepokojeno se zacházením s logem označujícím „Českou kvalitu“ v řetězci Penny. Z vyjádření Státní zemědělské a potravinářské inspekce vyplynulo, že v řetězci Penny se vyskytlo větší množství potravinových výrobků označených českou vlaječkou označující „Českou kvalitu“, ačkoli pocházely z jiných zemí, jako například Slovenska, Polska, Německa či Velké Británie.

V tomto ohledu za velmi znepokojivé považujeme i uvádění sloganu „nakupovat hezky česky“ v reklamě na tento obchodní řetězec. Dle reklamy to znamená, že „v Penny máme čerstvé maso a uzeniny přímo od českých řezníků“. Reklama dokonce spotřebitelům podstrkuje záběry na pulty označené českou vlajkou. Přitom například salám s pepřem takto označený pocházel z Německa.
Zejména v ekonomicky složitější době může být český původ zboží pro řadu spotřebitelů majících snahu podporovat domácí hospodářství rozhodující. A právě z tohoto důvodu je třeba na danou reklamu poukázat jako na reklamu klamavou. V konečném důsledku mají spotřebitelé právo na uplatnění rozporu s kupní smlouvou, a to s ohledem na skutečnost, že i zemi původu je třeba vnímat jako vlastnost zboží. A protože řetězec nemá patrně českou alternativu salámu s pepřem, bude mít spotřebitel právo na vrácení zaplacené kupní ceny oproti vrácení zboží.
V rámci nastalé situace se naše sdružení hodlá obrátit na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání s podáním stížnosti a žádosti o prošetření této reklamy.
Právní oddělení, právník Mgr.Miroslav Huml

Kontakt:

Marie Vrábelová
redaktorka
vrabelova@spotrebitel.net
www.spotrebitel.net
731576521
222516521


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 2. 2012 12:55
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Spotrebitel.net (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
sdružení pro spotřebitele
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.